Studentský klub Salaš

Již více než deset let poskytuje studentský klub Salaš prostor zajímavému a pestrému prožívání volného času a setkávání hradeckých vysokoškolských studentů.

 

Historie Naše aktivity Parta Kontakt

Historie

Od roku 2010 jsme členy celostátního Vysokoškolského Katolického Hnutí a úzce spolupracujeme s Akademickou duchovní službou při královéhradecké diecézi. Kaplanem akademické obce byl ustanoven Tomáš Petráček. Naším úkolem je tvořit program primárně pro hradecké vysokoškolské studenty, aby trávili svůj volný čas při studiu smysluplně a ve společenství. Ale jsme otevřeni všem příchozím.

Naše aktivity

Naším hlavním programem jsou středeční večerní mše svaté. Mše je slavena v 19:30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí v Hradci Králové.

Poté následuje různý program. Jsou to např. přednášky a diskuze se zajímavými hosty. Dalším programem jsou různě zaměřené večery např. taneční, muzikantský, herní či palačinkový.

Také děláme noční hry, duchovní obnovy, ples a výlety. 

Parta

Je pro nás důležitý osobní kontakt, proto si po mši chodíme posedět a popovídat. Salaš je menším společenstvím, proto se zde mnoho lidí zná. Vznikají zde přátelství, která mnohdy trvají déle než jen dobu studia. 

Kontakty