O nás

Oddělení informačních technologií (OIT) je celoškolský útvar spadající do oblasti působnosti kvestora. Tento útvar vznikl sloučením jednotlivých fakultních a rektorátních IT útvarů v roce 2014. Prioritou pracoviště je zachování kontinuity, kvality a rozsahu služeb, které poskytovaly lokální IT útvary v rámci jednotlivých fakult školy (do roku 2013), zrychlení vyřizování a evidenci jednotlivých požadavků, snížení provozních nákladů na správu ICT.

Vnitřní struktura OIT

Celoškolský útvar OIT se skládá ze čtyř úseků, které vzájemně kooperují a společně zajišťují ICT služby napříč UHK.

• provoz výpočetní techniky a software podle potřeb uživatelů,
  • podporu uživatelům informačních technologií,
  • uživatelská podpora s provozem pevných a bezdrátových sítí na UHK,
  • zajištění uživatelské podpory při práci s informačními systémy UHK,
  • poradenství - asistence při zaškolení uživatelů, řešení technických problémů,
  • příprava, koordinace a zpracování technických specifikací pro výběrová řízení,
  • správa mobilních telefonů a zaměstnaneckého benefitního programu mobilních telefonů,
  • technické zabezpečení zvukařské a projekční techniky při výukových, odborných a společenských akcí UHK v rámci běžných pracovních dnů,
  • evidence a správa autorských děl v evidenci UHK,
  • profylaxe multimediálního vybavení učeben.
  • správa serverů,
  • správa síťových technologií,
  • správa databází,
  • správa adresářových služeb,
  • správa poštovní infrastruktury,
  • správa ekonomických systémů,
  • správa e-learningového systému,
  • virtualizace systémů, cloudové služby.
  • provoz IS studijní agendy a souvisejících aplikací,
  • správa a rozvoj knihovních systému,
  • správa webové prezentace UHK, vývoj a údržba webových aplikací,
  • správa identit a systémová integrace dat,
  • správa agendy identifikačních průkazů a přístupového systému,
  • analytická a programová řešení úloh pro potřeby univerzity,
  • zpracování a bezpečné předávání dat externím institucím.

Katalog poskytovaných primárních aplikací a služeb

Základními okruhy činností jsou správa informačních, komunikačních a multimediálních technologií na celé univerzitě. Oddělení OIT připravuje podle potřeb vedení univerzity studie rozvoje informačních technologií na UHK. Dále také vytváří a podílí se na rozvojových projektech univerzity a účastní se dalších projektů mimo UHK.

Kompletní seznam provozovaných služeb naleznete v souvisejícím článku Katalog služeb.