DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ | 11. ledna 9.00–13.00 | 12. ledna 9.00–12.00
Dofoukni si u nás mozek! Nahustíme ti ho vědomostmi k prasknutí
Přednáška Klubu kaktusářů HK | 11. ledna 2019 | S11 | 17.00
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy

Výjimečné osobnosti PřF oceněny rektorem UHK

Při slavnostním Společenském večeru UHK 14. listopadu 2018 u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii bylo i letos oceněno několik mimořádných vědeckých osobností studentů UHK.

Na návrh Přírodovědecké fakulty ocenil rektor UHK prof. Ing. Kamil Kuča, Ph.D., následující osobnosti spjaté s historií či v současnosti působící na PřF UHK:

Medailí rektora byl oceněn prof. RNDr. PhDr. Zdeněk Půlpán, CSc., který působil na PdF a následně na PřF UHK od roku 1975 až do roku 2015. Výrazně se zasloužil o rozvoj přípravy učitelů matematiky v České republice. Více než deset let působil v roli vedoucího katedry matematiky a v letech 1993 až 1995 děkanem Pedagogické fakulty tehdejší Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové. Napsal téměř desítku monografií, řadu učebnic pro ZŠ a mnoho odborných článků o statistickém modelování.

V kategorii mimořádných vědeckých osobností byl oceněn RNDr. Jiří Lipovský, Ph.D.
    Dr. Lipovský dosahuje ve svém oboru vynikajících výsledků, obzvláště v posledních dvou letech významně narostla jeho publikační aktivita v impaktovaných časopisech. Nejvýraznějším úspěchem je jeho publikace z podzimu 2017 v časopise Journal of Differential Equations, jenž je mezi nejlepšími 5 % časopisů ve své kategorii dle impakt faktoru i tzv. article influence score. Jiří Lipovský publikuje se zahraničními spoluautory, v poslední době především s Pedrem Freitasem z Portugalska, Vladimirem Lotoreichikem z Ruska a Bekirem Canem Lutfuoglu z Turecka. V letech 2015–17 byl řešitel grantového projektu GA ČR, který byl historicky prvním projektem této grantové agentury na PřF UHK.

V kategorii výjimčných studentů byla oceněna RNDr. Leontýna Břízová
    Doktorandka katedry fyziky Leontýna Břízová již v prvním roce studia dosáhla mimořádných vědeckých úspěchů. Publikovala 1 článek v impaktovaném časopise, 3 články v časopise evidovaném v databázi Scopus a 1 článek ve sborníku evidovaném v databázi Web Of Science. Jelikož jsou všechny práce didakticky orientované, jde skutečně o neobvykle vysokou publikační aktivitu. Kromě toho je velmi aktivní i při popularizačních akcích PřF.

Všem oceněným gratulujeme!

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 16.11.2018 13:30