PřF Aktuálně 9. 11. 2023

Kampus Na Soutoku se zazelenal!

Náměstí Václava Havla, jež je centrem kampusu Na Soutoku, je známé svou nádhernou kašnou a zatravněnými plochami, které poskytují místo k posezení a relaxaci. V teplých měsících však přichází i výzva udržet tato místa příjemná pro všechny kvůli nepříjemnému horku z nedostatečného zastínění. Abychom zlepšili mikroklima náměstí a poskytli útočiště před horkými letními dny, rozhodli jsme se pro výsadbu nových stromů.

S hrdostí oznamujeme, že dnešní plánovaná výsadba stromů na Náměstí Václava Havla byla úspěšně dokončena. Tento milník je významným krokem k zajištění chladivého stínu a vylepšení mikroklimatu v centru našeho kampusu. V duchu udržitelnosti a spolupráce studenti dendrologie, zaměstnanci fakulty a další dobrovolníci pod vedením zkušeného zahradníka sjednotili své síly, aby společně vysadili nové stromy, které se stanou základem pro zelenější a přívětivější prostředí.

Projekt, podpořený programem Sázej stromy.cz Nadace O2, přináší nejen vytoužené zelené útočiště pro naši komunitu, ale také rozšiřuje biodiverzitu a estetickou hodnotu tohoto místa. Stromy jsou nyní doplněny informační tabulkou s QR kódem, což nabízí interaktivní způsob, jak se o každém z nich dozvědět více.

Tato iniciativa je odrazem našeho závazku vůči životnímu prostředí a naší touhy po vytvoření harmonického prostoru pro všechny, kteří kampus navštíví.

Děkujeme každému, kdo přispěl svou prací a podporou, a těšíme se na to, jak se náměstí promění s růstem nově vysazených stromů.