Státní závěrečné zkoušky a kvalifikační práce

Legislativa ke státním závěrečným zkouškám a závěrečným kvalifikačním pracím

Zadání tématu VŠKP Uzavírání studia a přihlášení na SZZ Legislativní dokumenty spojené se SZZ Promoce

Zadání tématu vysokoškolské kvalifikační práce (VŠKP)

Kdy a jak si mám zvolit téma vysokoškolské kvalifikační práce?

Zvolit si téma vysokoškolské kvalifikační práce (dále jen VŠKP), tedy téma bakalářské práce v rámci bakalářského studia, resp. téma diplomové práce v rámci navazujícího magisterského studia je důležitým úkolem studenta předposledního ročníku studia, tedy studenta, který chce v následujícím ak. roce splnit všechny studijní povinnosti, zapsat si pro následující ak. rok předměty Bakalářská práce 1 a 2, resp. Diplomová práce 1 a 2, VŠKP postupně vypracovat v požadované kvalitě a rozsahu a následně přistoupit ke státní závěrečné zkoušce, jejíž důležitou součástí je obhajoba VŠKP.

Postup upravuje rozhodnutí děkana PřF č. 21/2020 v oddíle 4 Témata prací, jejich zveřejnění a výběr. Možnosti výběru tématu jsou následující:

1. Témata VŠKP vypisují akademičtí pracovníci do 15. listopadu daného ak. roku prostřednictvím IS STAG. Studenti je najdou v portálu STAG v sekci Moje studium -> Témata VŠKP. V tomto oddíle lze téma VŠKP rezervovat, ale POZOR! je to jen rezervace, nikoliv platné přidělení tématu práce.
  2. Student si také může téma VŠKP s akademickým pracovníkem individuálně dohodnout. Individuálně dohodnuté téma musí ak. pracovník následně zapsat do IS STAG, a to i po 15. listopadu daného ak. roku. Student si následně téma VŠKP rezervuje v portálu STAG, ale POZOR! i v tomto případě je to jen rezervace, nikoliv platné přidělení tématu práce.
  3. Třetí a poslední možností je, že student navrhne téma své VŠKP sám, návrh zapíše do IS STAG a požádá vedoucího katedry o schválení navrženého tématu a přidělení vedoucího práce, a to nejpozději do 15. prosince daného ak. roku. Vedoucí katedry rozhodne, zda téma schválí, nebo zamítne. V kladném případě přidělí studentovi vedoucího VŠKP. Obojí nejpozději do 31. ledna daného ak. roku.

Student předposledního ročníku je povinen vybrat si téma VŠKP z nabídky v IS STAG, nebo nabídnout vlastní téma VŠKP, případně se osobně dohodnout s některým z akademických pracovníků na vypsání tématu prostřednictvím IS STAG nejpozději do 30. června daného ak. roku.

Jak poznám, že mi bylo přiděleno téma VŠKP ?

Po schválení tématu VŠKP požádá vedoucí VŠKP referentku katedry, aby práci převedla ze stavu rezervace tématu do stavu platného přidělení práce konkrétnímu studentovi. Tento úkon nelze provést z portálu STAG. Referentka katedry má tedy klíčovou roli při platném přidělení tématu VŠKP. Naopak referentky studijního oddělení Přírodovědecké fakulty nemají s platným prvotním přidělením tématu VŠKP nic společného.

Student pozná, že má VŠKP platně přidělenu, když dané téma nalezne v portálu STAG v sekci Moje studium -> Kvalifikační práce.

Sekce portálu STAG Moje studium -> Témata VŠKP zobrazuje různá témata VŠKP více studentům najednou a v této sekci si lze téma pouze zarezervovat, nejde zde o platné přidělení.

Sekce portálu STAG Moje studium -> Kvalifikační práce zobrazuje pouze VŠKP, která byla platně přidělena konkrétní studentce, nebo konkrétnímu studentovi. Pokud ještě nemáte přiděleno téma, objeví se zde informace: "Dosud Vám nebyla přidělena žádná kvalifikační práce."

Ke změně již zadaného tématu VŠKP musí student podat písemnou žádost s vyjádřením původního vedoucího práce (souhlas s ukončením práce na daném tématu) a vyjádřením nového vedoucího práce (souhlas s novým tématem). Jako příloha žádosti musí být anotace práce. Žádost je zpoplatněna dle Rozhodnutí děkana 12/2021.

Uzavírání studia a přihlášení na SZZ

Níže najdete návod k uzavření studia a metodický pokyn k přihlašování na státní zkoušky včetně vypsaných termínů státních zkoušek.

Uzavírání studia před státními zkouškami

Jak se přihlásit na státní zkoušky?

Metodický pokyn SO k SZZ 2023 - 2024 včetně termínů SZZ

Komise pro státní závěrečné zkoušky  2023/2024

Na opravné termíny se student nesmí přihlašovat sám, ale hlásí se prostřednictvím studijního oddělení, vždy písemnou formou prostřednictvím emailu ze ŠKOLNÍ EMAILOVÉ ADRESY na kontaktní email studijního oddělení prf.studijni@uhk.cz.

Organizace SZZ na katedře chemie

Ke Státním závěrečným zkouškám se studenti dostaví ráno v avizovaný začátek zkoušky, vylosuji si komisi a bude stanoveno pořadí s orientačním časem konání  SZZ konkrétního studenta.

Legislativní dokumenty spojené se státními zkouškami a kvalifikačními pracemi:

(Kvalifikačními pracemi jsou zpravidla označovány bakalářské, diplomové a disertační práce)