PřF Aktuálně 11. 12. 2023

Akreditace studijního programu Aplikovaná fyzika: otevíráme brány budoucím inovátorům

Otevíráme novou kapitolu ve vzdělávání na PřF UHK díky studijnímu programu Aplikovaná fyzika. Program, který nabízí unikátní specializace, představuje příležitost pro studenty, kteří hledají praktické i teoretické vzdělání, připravující je na výzvy, jež přináší neustále se rozvíjející technologický a vědecký pokrok.

Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové s radostí oznamuje úspěšné získání akreditace pro nový studijní program  Aplikovaná fyzika. Program je navržen tak, aby reflektoval stále se měnící potřeby moderního vědeckého a technologického světa. Bude spojovat hluboké teoretické znalosti s praktickými dovednostmi a je určen pro studenty s vášní pro fyziku a její aplikace v různých oblastech. Jeho cílem je poskytnout studentům pevný základ v základních fyzikálních disciplínách a připravit je na výzvy a příležitosti 21. století.

Program Aplikovaná fyzika nabízí dvě hlavní specializace, které reflektují klíčové oblasti současného výzkumu a praxe: Biomedicínská technika a Environmentální měření. Specializace Biomedicínská technika se zaměřuje na využití fyzikálních principů v medicíně a biologii, zatímco Environmentální měření se věnuje aplikacím fyziky v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje. Tyto specializace jsou navrženy tak, aby poskytly studentům příležitost rozvíjet své dovednosti v laboratořích, při práci s daty a v průběhu odborných stáží.

Absolventi tohoto programu budou vybaveni nejen hloubkou teoretických znalostí, ale také praktickými dovednostmi, které jsou vysoce ceněny na trhu práce. Ať už se rozhodnou pro kariéru ve výzkumných laboratořích, v technologických společnostech, v oblasti zdravotnictví nebo v environmentálních projektech, absolventi Aplikované fyziky budou připraveni přispívat k rozvoji a inovacím v mnoha odvětvích.

Těšíme se na přivítání prvních studentů v akademickém roce 2024/2025 a jsme přesvědčeni, že budou hrát klíčovou roli v budoucím rozvoji vědecké a technologické komunity.

Přihlášku na tento program si můžete podat zde: E-přihláška