28. 11. 2018 v S1 | přednáší Dr. Jaroslav Cepák
UHK vs. UPCE | Obhájíme pohár? | Přijďte fandit 13. 12. 2018
Dofoukni si u nás mozek! Nahustíme ti ho vědomostmi k prasknutí
Nejčastěji kladené otázky a odpovědi na ně
RNDr. Petr Jedlička, Ph.D. | přednáška | 21. 11. 2018 | S7 | 9.00
Projdi si PřF | Virtuální prohlídka nové budovy
UHK International Day | 21. 11. 2018 | Jak na studium v zahraničí

Projekty kateder chemie, biologie a matematiky podpořeny GAČR

Přírodovědecká fakulta UHK získala od Grantové agentury České republiky podporu na 5 vědeckých projektů, které se začnou řešit od ledna 2018.

Na katedře matematiky byl podpořen projekt „Singulární prostory ze speciální holonomie a foliací“, na katedře biologie projekt „Trade-off mezi radiálním růstem kmene a výnosem ovoce ve vztahu k vlastnostem xylému u roubovaných jabloní a hrušní“ a katedra chemie bude nově spoluřešitelem tří projektů: „Reaktivátory butyrylcholinesterasy pro přípravu pseudo-katalytických scavengerů využitelných při intoxikacích organofosforovými sloučeninami“, „Výzkum oxim-CB(7) komplexů při prostupu kvarterních reaktivátorů acetylcholinesterasy do centrálního nervového systému“ a „Reaktivátory butyrylcholinesterasy pro přípravu pseudo-katalytických scavengerů využitelných při intoxikacích organofosforovými sloučeninami“.

Všem kolegům gratulujeme!

Naposledy upraveno: Vávrová Kristýna, 4.12.2017 16:21