UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zaměstnanci 6. 4. 2021

Univerzita Hradec Králové získala zkušební přístup k databázi CEEAS

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) je výzkumná databáze, která obsahuje plnotextové vědecké časopisy ze střední a východní Evropy. Jedná se o multidisciplinární vícejazyčnou databázi s vědeckými informacemi z celé řady oborů včetně ekonomie, historie, práva a STEM.

Součástí obsahu jsou recenzované odborné časopisy a vědecké publikace populárních akademických vydavatelů a vědeckých institucí ze středoevropských a východoevropských zemí. Součástí obsahu jsou také pečlivě vybrané časopisy s otevřeným přístupem.

Zkušební přístup je umožněn na jeden měsíc, a to od 1. dubna 2021 do 30. dubna 2021. Databáze CEEAS je přístupná na odkazu služby EBSCOhost.

Pro studenty a akademiky UHK je přístup možný z počítačové sítě univerzity. V případě přístupu z domu využijte VPN; návod na nastavení ZDE

Více informací o databázi naleznete ZDE.

Dotazy, prosím, směrujte na barbora.kubatova@uhk.cz.