UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zaměstnanci 25. 2. 2021

UHK získala zkušební přístup k nástroji pro kontrolu odborných textů v anglickém jazyce

Univerzita Hradec Králové získala měsíční zkušební přístup ke službě Writefull. Tato služba bude přístupná od 1. března do 31. března 2021. Jedná se o pokročilou opravu odborných textů v anglickém jazyce. Tento nástroj využívá umělé inteligence Deep Learning a disponuje rozsáhlou jazykovou databází. Využívá jazykových modelů, které vycházejí z milionů již publikovaných odborných textů. Navrhuje úpravy nejen gramatických chyb, ale i stylu, frází a jednotlivých slovních spojení.

Součástí zkušebního přístupu jsou nástroje Writefull for Word (doplněk přímo do Wordu, vyžaduje instalaci), Writefull Cite (webová aplikace, která kontroluje využívání citací) a Writefull Revise (rovněž webový nástroj, který kontroluje již hotové texty) a Writefull for Overleaf (rozšíření Chrome, kontrola jazyka v aplikaci Overleaf).

Zájemcům doporučujeme registraci na nabízené webináře.

• 2. března 2021 v 15:00 proběhne webinář v českém jazyce. Webinář CZ
  • 4. března 2021 v 14:00 proběhne webinář v anglickém jazyce. Webinář ENG

Registraci proveďte i v případě, že se nebudete moci zúčastnit, obdržíte totiž odkaz na záznam.

Návody:

Česky:

Startovací balíček Writefull (všechny produkty) ZDE.

Startovací balíček (Writefull for Word) ZDE.

Writefull for Word – řešení případných problémů při instalaci ZDE.

English:

Launch pack (all products) HERE.

Launch pack (Writefull for Word) HERE.

V případě dotazů kontaktujte Barboru Kubátovou.