UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zaměstnanci 24. 3. 2021

Otevřený přístup k videím JoVE Core z oblasti biologie a chemie

Studenti, akademici a zaměstnanci Univerzity Hradec Králové mají nově otevřený přístup do databáze JoVe Core z oblasti molekulární biologie a chemie. JoVE je přední světový producent a poskytovatel vědeckých videí. Pro svůj výzkum a studium využívají JoVE Core miliony studentů, pedagogů a vědců po celém světě.

Videa v databázi JoVE jsou natáčena na předních světových vědeckých institucích. Ukazují a vysvětlují detaily špičkových experimentů, a tak umožňují efektivní učení a replikaci nových výzkumných metod a technologií.

Vzdělávací videa JoVE nabízejí efektivní výuku přírodovědných konceptů a laboratorních metod na všech úrovních vysokoškolského vzdělávání. Tato videa usnadňují porozumění dané problematice do hloubky a podporují inovativní výukové metody.

Otevřený přístup pro Univerzitu Hradec Králové potrvá do 15. června 2021. Studenti a akademici se do JoVE dostanou z univerzitní počítačové sítě. Zejména v současné době mají možnost vzdáleného přístupu z domova (VPN), případně přihlášení k JoVE Core přes Shibboleth. Ve výběru zvolte University of Hradec Kralove a přihlaste se ke svému UHK účtu.

Přístup k JoVE Core: Molecular Biology ZDE a k JoVE Core: Chemistry ZDE.

Zájemcům doporučujeme webináře, které se konají každý čtvrtek. Nutná registrace ZDE.

Pro více informací nebo pomoc kontaktujte barbora.kubatova@uhk.cz