UHK Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci 12. 2. 2021

Digitální fondy Národní digitální knihovny, Moravské zemské knihovny, AV ČR, NTK, UK i dalších knihoven lze využít on line až do konce června 2021

Díky uzavření nové licenční smlouvy  MK ČR a SČNK se prodlužuje  do konce června 2021 úplné zpřístupnění digitalizovaných dokumentů dostupných na trhu prostřednictvím digitálních knihoven provozovaných Národní knihovnou ČR, Moravskou zemskou knihovnou, Univerzitou Karlovou v Praze, Moravskou zemskou knihovnou v Brně, Knihovnou Akademie věd ČR, Národní technickou knihovnou a Městskou knihovnou v Praze. Studenti, pedagogové a vědečtí pracovníci tak budou mít dalších 5 měsíců zajištěn přístup ke všem dílům chráněným autorským zákonem včetně nejnovější literatury tak, jak to bylo dosud. Stát nakladatelům zaplatí náhradu ve výši 80 milionů korun za neprodané knihy, které budou díky této dohodě dostupné online.

Možnost využití těchto fondů najdete zde Online knihovna