PřF Akademický senát 10. 11. 2022

Kandidátní listina zástupců PřF ve volbách do Akademického senátu UHK

Elektronické volby proběhnou od 15. 11. do 22. 11.

Informace k volbám do Akademického senátu UHK

Harmonogram voleb

Volební portál

Volební komise UHK

• Předseda: PhDr. Miroslav Joukl, Ph.D. (FF UHK)
  • Mgr. Miroslav Půža, Ph.D. (PdF UHK)
  • Ing. Eva Freibauer Hamplová, Ph.D. (FIM UHK)
  • RNDr. Filip Studnička, Ph.D. (PřF UHK)

Obvodní volební komise

• RNDr. Filip Studnička, Ph.D. (předseda)
  • Dr. Karol Radocha, Dr. Jitka Kühnová, Mgr. Damián Bušovský

Kandidátní listina

Volební komise Akademického senátu Univerzity Hradec Králové zveřejňuje kandidátní listinu podle Volebního řádu Akademického senátu Univerzity Hradec Králové, čl. 6.

Kdo koho volí?

Studenti příslušní do akademické obce fakulty volí kandidující studenty dané fakulty, zvoleni budou 3 studenti této fakulty.

Akademičtí pracovníci příslušní do akademické obce fakulty volí z kandidujících akademických pracovníků dané fakulty, zvoleni budou 3 akademičtí pracovníci této fakulty.

KOMORA AKADEMICKÝCH PRACOVNÍKŮ

RNDr. Jiří Lipovský, Ph.D., Katedra fyziky

Vystudoval jsem teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Po ročním působení jako postdoc na Univerzitě v Lisabonu jsem od roku 2012 zaměstnancem katedry fyziky PřF UHK. Zabývám se matematickou fyzikou, konkrétně spektrálními a rezonančními vlastnostmi kvantových grafů, spektrálními determinanty a mikrovlnnými grafy. Byl jsem hlavním ředitelem juniorského grantu GAČR, nyní jsem hlavním ředitelem standardního grantu GAČR. Učím převážně matematické předměty pro studenty fyziky. Od roku 2017 jsem zástupcem PřF v Radě vysokých škol a pravidelně informuji vedení fakulty o dění v RVŠ. V minulém volebním období jsem byl členem AS UHK, jehož jednání jsem se nejen pravidelně účastnil, ale také jsem v nich aktivně vystupoval. Byl jsem členem komise, která připravovala elektronické volby.
Většinu návrhů vedení univerzity jsem považoval za prospěšné a univerzitu rozvíjející, proto jsem je také podporoval. Nebál jsem se ale aktivně vystupovat proti návrhům, se kterými jsem nesouhlasil. Např. jsem hlasoval proti jmenování Vědecké rady UHK, protože podle mého názoru někteří z kandidátů byli nominováni kvůli svým funkcím, ne díky tomu, že by byli excelentní vědci. Také jsem vystoupil proti návrhu rozpočtu na rok 2022, který byl podle mého názoru pro PřF nespravedlivý. V novém volebním období bych chtěl dále pomáhat UHK v rozvoji a podporovat úsilí jejího vedení o zkvalitnění vědecké činnosti. Za neméně důležitou považuji pedagogickou činnost a budu podporovat snahu o zvyšování její kvality a zohledňování připomínek studentů v evaluacích.
Na všechny otázky rád odpovím na e-mailu jiri.lipovsky@uhk.cz.

STUDENTSKÁ KOMORA

• Mgr. Jakub Helvich, student doktorského programu Informační a komunikační technologie ve vzdělávání, prezenční, 2. ročník
  • Mgr. Jiří Kos, student doktorského programu Didaktika fyziky, prezenční, 1. ročník
  • Bc. Zuzana Pavlasová, studentka navazujícího magisterského programu Učitelství fyziky a matematiky pro střední školy, prezenční, 2. ročník