Historie (NMgr.)

Garantka studijního programu Historie (NMgr.):

• Prof. PhDr. Dana Musilová, CSc. Zodpoví dotazy týkající se studia, zejména jeho odborné náplně, realizace výuky a s nimi souvisejících studijních záležitostí. Neváhejte se zeptat na vše, co Vás v souvislosti se studovanou odborností zajímá.

Vyučující ve studijním programu:

Povinné předměty:

Povinně volitelné předměty:

Na výuce povinně volitelných předmětů se podílejí kromě akademických pracovníků Historického ústavu rovněž akademici z Katedry politologie, Katedry pomocných věd historických a archivnictví, Katedry filosofie a společenských věd a externisté včetně zahraničních. Na výuce se podílejí rovněž akademici uvedení v oddíle Povinné předměty. Jeden z bloků povinně volitelných předmětů obsahuje předměty vyučované v anglickém jazyce.

Volitelné předměty:

• Nabídka volitelných předmětů se průběžně obměňuje. Studenti mají v rámci předmětů Volitelná individuální praxe I a Volitelná individuální praxe II možnost seznámit se s odborným zázemím a organizací různých paměťových a odborných historických institucí, a získat tak praktické zkušenosti pro profesní kariéru. Doporučujeme!

Nabídka zahraničních studijních pobytů a praktických stáží

• Fakulta disponuje širokou nabídkou studijních pobytů na evropských i mimoevropských univerzitách. Nabízí rovněž možnost absolvovat praktické stáže v zahraničních institucích, které si student sám zvolí. Podrobné informace k zahraničním pobytům naleznete zde nebo Vám je rád sdělí ústavní koordinátor PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. (e-mail jiri.stepan@uhk.cz). Doporučujeme využít možnosti studovat či pracovat v zahraničí, přínos oceníte při hledání zaměstnání a budování profesní kariéry.

Možnost získat vědecké a výzkumné zkušenosti pro budoucí uplatnění

• Studenti magisterského studia se mohou ucházet o projekty v rámci interní fakultní soutěže. Získají finanční prostředky na výzkum včetně badatelských pobytů v domácích i zahraničních institucích a na vydání publikací. Nabízí se rovněž možnost zapojení do vědeckých projektů akademiků. Potřebné informace k odborné a výzkumné práci najdete v Univerzitní knihovně a ve fakultní Lesákově knihovně, případně v Krajské vědecké knihovně, která se nachází v bezprostřední blízkosti Univerzitní knihovny. Vědecké a výzkumné zkušenosti oceníte zejména při hledání budoucího uplatnění. Doporučujeme!

Informace ke Státním závěrečným zkouškám studijního programu Historie (NMgr.)

Typ Název Datum Velikost

SZZ otázky Historiografie do r. 2013