Státní závěrečné zkoušky a kvalifikační práce

Informace pro poslední ročníky

Organizace SZZ pro ak. rok 2023/2024

Přihlášení na státní závěrečné zkoušky v akademickém roce 2023/2024

Uzavření studia je podmínkou pro přihlášení na SZZ. Splnění podmínek si student může ověřit na Portálu IS/STAG v části Vizualizace studia a Průběh studia.

Student splní podmínky řádného uzavření studia, jestliže:

• úspěšně absolvoval všechny povinné předměty studovaného oboru
  • získal z každého bloku povinně volitelných předmětů alespoň stanovený minimální počet kreditů
  • získal celkový počet kreditů rovný šedesátinásobku počtu roků standardní doby studia (u bakalářského 180 kreditů, u navazujícího magisterského studia 120 kreditů)
  • všechny splněné zkoušky a zápočty má zapsané v IS/STAG

Student může pouze uzavřít studium a přihlášení na SZZ odložit. SZZ nebo její poslední část musí úspěšně vykonat do dvou let od uzavření studia (za datum uzavření studia se pro tyto účely považuje poslední den akademického roku, ve kterém bylo studium uzavřeno, přerušení studia tuto lhůtu neprodlužuje).

Student, který chce pouze uzavřít studium, nebo uzavřít studium a přihlásit se na SZZ, nebo se pouze přihlásit na SZZ, musí oznámit tuto skutečnost na Studijní oddělení FF prostřednictvím vytištěného a podepsaného formuláře "Žádost o uzavření studia a přihlášení na státní závěrečnou zkoušku"  (verze .doc nebo .pdf). Studenti, kteří ještě nemají uzavřené studium, musí odevzdat s formulářem žádosti také vytištěný a podepsaný Zápisový list - část A "Přehled o vykonaných zkouškách za akademický rok 2023/2024" (ad Portál IS/Stag, Průběh studia).
Výše uvedené dokumenty (žádost, zápisový list) lze v současné době na studijní oddělení doručit buď v tištěné podobě (osobně, či zaslat poštou), nebo naskenované (jako příloha e-mailu).

Upozornění: Předměty státních závěrečných zkoušek (včetně předmětu Obhajoba BP/DP) si studenti posledních ročníků sami na Portálu IS/Stag nezapisují. Studenti se na předměty státní závěrečné zkoušky hlásí pouze papírovou přihláškou (žádostí).

Studijní odd. přihlašuje studenty na jednotlivé předměty včetně obhajoby závěrečné práce zpravidla hromadně až před konáním státních závěrečných zkoušek. Studentům se pak zobrazí přihlášení na jednotlivé předměty SZZ na Portále IS/Stag – Moje studium – Grafický předzápis. Nezobrazí se tam však přihlášení na Obhajobu BP/DP, protože ta je studijním oddělením přihlašována na jiném místě IS/Stag.

Konečný termín kontroly uzavření studia (vyhodnocení průběhu celého studia) a přihlášení na termíny státních závěrečných zkoušek se řídí Harmonogramem AR 2023/2024 (Výnos děkana FF UHK č. 10/2023). Student musí Žádost o uzavření studia a přihlášení na SZZ doručit na studijní oddělení do:

Student se může bez omluvy odhlásit z termínu státní závěrečné zkoušky nejpozději 14 dní před termínem konání zkoušky.

Pokud se student bez zdůvodněné písemné omluvy k SZZ nedostaví, posuzuje se, jako by u SZZ neprospěl. Písemná omluva se podává nejpozději do pěti dnů po termínu zkoušky prostřednictvím studijního oddělení děkanovi fakulty, který o jejím přijetí s konečnou platností rozhodne.

Upozornění: I po uzavření studia je student nadále studentem vysoké školy, status studenta neztrácí a stále mu plyne doba studia, což může mít vliv na případný poplatek za studium (informace k poplatkům jsou uvedeny ve Statutu UHK).

Student má po vykonání poslední části státní závěrečné zkoušky zákonnou povinnost nahlásit do osmi dnů ukončení studia na zdravotní pojišťovnu, příp. na úřady vyplácející studentovi sociální dávky.

Kvalifikační práce

Kvalifikačními pracemi jsou zpravidla označovány bakalářské, diplomové a disertační práce. Způsob jejich zhotovení upravují na Univerzitě Hradec Králové následující předpisy:

Rektorský výnos č. 1/2013 - Řád pro nakládání se školními a některými jinými autorskými díly na UHK

Příloha č. 1a Rektorského výnosu č. 1/2013 - Licenční smlouva o užití vysokoškolské závěrečné práce

Příloha č. 1b Rektorského výnosu č. 1/2013 - Licenční smlouva o užití habilitační práce

Výnos děkanky č. 17/2018 Organizace státních závěrečných zkoušek a pravidla pro vypracování závěrečné práce na FF UHK

Výnos děkanky FF UHK č. 25/2017 - Pravidla pro vypracování disertační  práce a organizace státních doktorských zkoušek na FF UHK

Termíny pro odevzdávání závěrečných prací si stanovují katedry/ústavy samostatně a jsou zveřejněné spolu s dalšími podrobnosti na webových stránkách jednotlivých pracovišť. V případě dotazů k termínu nebo způsobu odevzdávání prací mohou studenti kontaktovat referentku dané katedry/ústavu.

Způsob odevzdávání závěrečných prací

Bakalářskou či diplomovou práci odevzdává student ve shodné podobě jednoho svázaného písemného exempláře a jednoho digitálního exempláře.

Rigorózní či disertační práce odevzdává student v podobě tří svázaných písemných exemplářů a jednoho digitálního exempláře.

Viz Výnos rektora 13/2022 - Řád pro nakládání s bakalářskými, diplomovými, rigorózními, dizertačními a habilitačními pracemi na UHK

Závěrečné práce v tištěné podobě se odevzdávají referentkám jednotlivých kateder, práce v elektronické podobě se odevzdávají výhradně přes systém eVSKP
Upozornění: text  "Zadání závěrečné práce" se tiskne v systému eVSKP

Slavnostní promoce absolventů FF UHK z ledna/února 2024 a května 2024 se budou konat ve čtvrtek 27. června 2024. Studenti studijních programů zajišťovaných HIU a studenti sdružených studijních programů se zaměřením na vzdělávání, kteří absolvují v červnu 2024, budou pozváni na říjnové promoce 2024 (termín bude upřesněn).

Pozvánku spolu s podrobnými informacemi a organizačními pokyny obdrží absolventi nejpozději 10 dní před konáním promocí na soukromou e-mailovou adresu, kterou mají uvedenou v IS/STAG. Pokud došlo ke změně soukromé e-mailové adresy, je třeba informovat Studijní oddělení FF UHK.

Typ Název Datum Velikost

terminy-szz-2023-2024-bc-obory-ff-20231221-123756 (2)