Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
30. května 2018 | 17:00 | Mediální studovna Univerzitní knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Univerzitní knihovna nabízí školení v oblasti databází
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
    13.04.2017

Studenti s novináři zhodnotí pohled médií na volby

O televizním zpravodajství v předvolebním období, roli regionálních médií, amerických či rakouských prezidentských volbách i vztahu žurnalistiky a politiky se bude diskutovat ve 20. dubna 2017 na Univerzitě Hradec Králové (UHK).

Filozofická fakulta UHK a Česká televize pořádají veřejnou debatu na téma Předvolební zpravodajství v hyperinformační době. Akci bude moderovat Jakub Železný, v roli řečníků se svými příspěvky vystoupí zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský, vedoucí redaktor regionálního zpravodajství ČT v Hradci Králové Michal Klokočník i vedoucí hlavní zpravodajské relace ZiB1 rakouské stanice ORF Oliver Ortner.

Setkání doplní svými příspěvky i dva politologové z hradecké filozofické fakulty. Stanislav Myšička zanalyzuje loňské americké prezidentské volby a jejich pokrytí ve sdělovacích prostředcích i na sociálních sítích. Jeho kolega Milan Hrubeš se zaměří na otázku, za média o politice informují nebo ji přímo spoluutváří.
    Debata se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna 2017 od 10 do 13 hodin v aule Fakulty informatiky a managementu UHK (Hradecká 1249/6). Vstup volný, akce je otevřena studentům i veřejnosti.

Lenka Kašparová
    Filozofická fakulta UHK