PdF Tiskové zprávy, Aktuálně 13. 3. 2024

Dr. Mlsová kandidátkou na funkci děkanky Pedagogické fakulty

Kandidátkou na funkci děkanky Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové byla zvolena dr. Nella Mlsová

Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové povede ve funkčním období 2024–2028 dr. Nella Mlsová. V tajné volbě rozhodl Akademický senát PdF UHK na svém zasedání ze dne 13. března 2024. Po jmenováním rektorem Univerzity by měla funkci děkanky zastávat do června 2028.

Současnému děkanovi prof. Františku Vaníčkovi končí mandát po dvou čtyřletých období v červnu tohoto roku.

Členové Akademického senátu PdF UHK volili mezi dvěma kandidáty. O děkanský post se ucházel také doc. Adrián Agricola z Katedry tělesné výchovy a sportu.

Oblast svého zájmu by dr. Mlsová ráda směřovala na tři základní oblasti, kterým je třeba se soustavně věnovat – celospolečenské řešení situace Pedagogické fakulty, postavení fakulty v rámci Univerzity a jako poslední bod, vnitřní fungování fakulty.

Jak říká dr. Nella Mlsová: „Ráda bych navázala na to, čeho se podařilo dosáhnout v uplynulém období, pokračovala v prosazování dle mého soudu pozitivních tendencí ve vývoji fakulty, samozřejmě i s nezbytnou reflexí toho, co se úplně nedaří nebo dosud nepodařilo. Nechci bořit, ale tvořit, a to společně s akademickým společenstvím, jehož důvěra a spolupráce je pro naplnění mého volebního programu neodmyslitelnou podmínkou.“

Slova stávajícího děkana PdF UHK prof. Františka Vaníčka: „Blahopřeji nově zvolené kandidátce na děkanku PdF UHK. Jsem velice rád, že fakultu dále povede dr. Nella Mlsová, která je 8 let proděkankou a statutární zástupkyní děkana PdF. V osobě dr. Mlsové je záruka úspěšného pokračování vedení fakulty směrem k dalšímu úspěšnému fungování a rozvoji. Dr. Mlsová má v daném velikou zkušenost. Může se rovněž spolehnout na moji maximální podporu a součinnost. Přeji nové děkance i celé fakultě mnoho úspěchů!“

Dr. Nella Mlsová působí jako vedoucí Oddělení jazykové a literární kultury na Katedře českého jazyka a literatury. Současně zastává post proděkanky pro vědu, výzkum a umění a funkci statutární zástupkyně děkana Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Ve své pedagogické činnosti zastává pozici garantky bakalářského studijního programu Jazyková a literární kultura. Mimo výše uvedeného je členkou oborové rady Ph.D. studia Teorie a dějiny české literatury a VR PdF UHK. V oblasti vědecké činnosti byla řešitelkou projektů GAČR, SV a ESF.