FIM Studenti, Zaměstnanci, Aktuálně 2. 4. 2024

Kandidátkou na funkci děkanky FIM UHK byla zvolena Petra Marešová

Akademický senát Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové (FIM UHK) dnes na svém veřejném zasedání zvolil kandidátkou na funkci děkanky profesorku Petru Marešovou, a to poměrem hlasů 6:3. Protikandidátem jí byl docent Tomáš Kozel.

Petra Marešová v současné době zastává funkci prorektorky pro studium a kvalitu na UHK. Fakultu povede v letech 2024-2028, a to s účinností od 1. července 2024, kdy po dvou volebních obdobích vystřídá současného děkana profesora Josefa Hynka.

„Jsem hrdá absolventka naší fakulty, se kterou mě neodmyslitelně spojuje i zásadní část mého dosavadního osobního a profesního života, a proto chci navázat na vše dobré, co se na fakultě podařilo. Hodlám i nadále budovat obraz a pověst Fakulty informatiky a managementu UHK vycházející z faktu, že jde o mladou, ale etablovanou fakultu nabízející perspektivní vzdělání v rozmanitých ekonomických, manažerských a IT programech. V takových, které dávají v dnešním světě smysl,“ uvedla zvolená kandidátka profesorka Marešová.

Její prioritou je vybudovat fakultu první volby pro zájemce a zájemkyně o informatické a ekonomicko-manažerské studium. Jejím dalším cílem je poskytovat studujícím kvalitní a zajímavé vzdělávání přínosné pro jejich budoucí uplatnění, dát jim příležitost zapojit se do tvorby obsahu studia. Dále usiluje o vytvoření atraktivního, dobře finančně ohodnoceného a bezpečného místa pro všechny, kteří odvádí kvalitní práci, ať už ve výuce, či ve vědě a výzkumu a současně chce zásadně posílit roli fakulty v regionu.

• Prof. Ing. Mgr. Petra Marešová, Ph.D. pochází z Hradce Králové. Je absolventkou České zemědělské univerzity v Praze, Univerzity Hradec Králové, Technické univerzity v Liberci a Mendelovy Univerzity Brno. Na UHK působí od roku 2009 a ve své pedagogické činnosti se věnuje oboru Ekonomika a management Jejími dalšími odbornými zájmy jsou zdravotnictví, metody hodnocení efektivity investic a odvětvová ekonomika. Ve svém volném čase se věnuje převážně rodině, ráda si zacvičí nebo si přečte „normální - nevědeckou“ knihu. Je vdaná, má tři děti.