Přijímací zkoušky

Na léta studentská se prý nezapomíná. Na léta studentská na FIMce se určitě nezapomíná.

Jsme moc rádi, že i ty máš zájem o studium na naší modré fakultě. 
FIMka letos i pro tebe slavnostně otevřela nové prostory fakulty
Pokud ale stále váháš, třeba ti tvé rozhodnutí usnadníme tímto pohledem studenta


Nabízíme 4 studijní programy 

v prezenční (chodím – skoro – každý den) i kombinované formě (dálková – pátek/sobota jednou za 14 dní).
  • Aplikovaná informatika
  • Ekonomika a management
  • Informační management
  • Management cestovního ruchu
Zní to zajímavě? Podej si přihlášku ke studiu a staň se i TY FIMákem.
  

Jak se u nás studuje?

U nás na fakultě si všichni studenti sami vytváří svůj rozvrh. Základní předměty jsou vyučovány v několika termínech a je možnost si vybrat ten, který se jim hodí v kombinaci s ostatními. Volitelné předměty pak lze vybírat i z ostatních oborů.

Díky výuce v menších skupinách je možné navázat lepší vztah jak s kolegy, tak i s vyučujícími. Panuje zde mnohem osobnější přístup.

Všechny vyučované předměty mají své elektronické podklady na BlackBoardu, kde vyučující zveřejňují své přednášky a studijní materiály. Díky virtualizaci učeben je poté možné se připojit odkudkoliv a tím tak pracovat se specializovaným softwarem potřebným k výuce.

Už během studia se potkáš s velice zajímavými odborníky z praxe při zvaných přednáškách nebo na veletrhu pracovních příležitostí HIT kariéra, kde se firmy každoročně prezentují. Také budeš mít možnost pracovat na konkrétní seminární, bakalářské či diplomové práci u svého potenciálního zaměstnavatele.

Na fakultě na tebe nečekají jenom zápočty či zkoušky. Díky nepovinnému předmětu Pohybová aktivita, můžeš každý semestr využít možnosti  protáhnout si tělo. Je jen na tobě, zda to bude nějaká pravidelná aktivita (většinou každý týden), víkendový kurz po naší republice nebo týdenní kurz v zahraničí (třeba u moře).

Vycestuj s FIMkou po celém světě!
Ročně vycestuje na zahraniční studijní či pracovní pobyty dotované stipendiem okolo 100 studentů fakulty. Velmi početná je i komunita zahraničních studentů, kteří přijeli studovat k nám. Letos jich je 130 z více než čtyř kontinentů.
Podívej se na web mobilit, na kterém najdeš veškeré možnosti výjezdů a konkrétní podmínky. Kromě zemí EU můžeš s podporou FIMky poznat například Tchaj-wan, Thajsko, USA či Kazachstán nebo studovat Double Degree ve Velké Británii.

Celou dobu studia ti zpestří různé akce pořádané fakultou nebo různými studentskými organizacemi, např.: každoroční oslava narozenin fakulty neboli Modré mejdlo, setkání se špičkovými manažery, Barcamp, DeskoFimka, Snídaně s děkanem, Seznamovák, ples UHK ...