Staň se studentem UHK
Univerzitní knihovna nabízí školení v oblasti databází
Již brzy ve velmi blízké galaxii...
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Staň se fanouškem UHK na Facebooku a nic ti neuteče!
    04.12.2015

Studenti jsou v balíku

O tom, že se vyplatí studovat pilně, svědčí zvýšené částky prospěchového stipendia, které ještě letos svým studentům vyplatí Fakulta informatiky a managementu Univerzity v Hradci Králové (FIM UHK, FIMKA).

Při průměru známek do 1,1 a splnění dalších podmínek, jako například dosažení předepsaného počtu kreditů, se jejich odměna vyšplhá na 30 000 Kč. Tuto maximální částku si pod vánoční stromek nadělí 26 z celkem 103 studentů, kteří mají na prospěchové stipendium za výsledky v uplynulém akademickém roce nárok. Ostatní stipendisté dostanou částky v rozmezí od 10 000 až 20 000 Kč.

Fakulta tak chce podpořit nadané a pilné studenty a motivovat případně i další následníky k tomu, aby své studijní příležitosti využívali v maximální možné míře a s co nejlepšími výsledky,“ říká proděkan pro studijní záležitosti docent Tomáš Kozel a dodává: “Fond, ze kterého stipendia vyplácíme, je z velké části tvořen vybranými prostředky od méně úspěšných studentů, kteří své studium protahují a musí za nadstandardní délku studia platit.“

Pro další doplňující informace se můžete obrátit na:

Ing. Věra Palánová
    Fakulta informatiky a managementu