Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
JobStart | 16. října 2018 | budova A
Knižní veletrh | 2. října 2018 | budova A
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Připomeňte si s námi důležitá „osmičková“ výročí
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
    11.11.2015

S mladými politology se setká studentský vůdce Sametové revoluce a zvláštní velvyslanec ČR Václav Bartuška

Příznačně v den, kdy Univerzita Hradec Králové oceňuje své nejlepší studenty u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii, bude mladým politologům ze zdejší filozofické fakulty přednášet vůdce studentů z listopadu 1989.

Současný zvláštní velvyslanec České republiky pro otázky energetické bezpečnosti Václav Bartuška se 11. listopadu 2015 při setkání se studenty zaměří na téma geopolitiky přepravních tras a zdrojů. Přednáška s následnou besedou, kterou pořádá Politologický klub Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, se koná od 15 hodin v Café klubu Náplavka v Hradci Králové. Akce je otevřená studentům i veřejnosti. V rámci svého programu se Václav Bartuška sejde také s rektorem univerzity Josefem Hynkem, s nímž udržuje dlouhodobý kontakt.

Slavnostní den, jenž je mimo jiné výročím úmrtí Jana Opletala, symbolu českého vzdoru proti nacistické okupaci, vyvrcholí shromážděním celé univerzity při společenském večeru pořádaném od 19.30 hodin v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jeho náplní bude ocenění studentů, kteří přispěli k šíření dobrého jména univerzity, a kulturní program.

Pro více informací o studentské konferenci kontaktujte:

Mgr. et Mgr. Lukáš Tichý
    Katedra politologie FF UHK