21. srpna 2018 | 18:30 | Masarykovo náměstí
Přesvědčte se na stránkách Národní technické knihovny
Noc vědců | 5. října 2018 | kampus UHK
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
UHK bude v září 2018 pořádat prestižní mezinárodní vědeckou konferenci
    22.02.2016

Pedagogickou fakultu UHK povede v novém akademickém roce doc. František Vaníček

O novém děkanovi Pedagogické fakulty UHK rozhodlo 17. února 2016 až třetí kolo voleb. Stávající děkan doc. Pavel Vacek v něm získal čtyři hlasy, zatímco doc. František Vaníček dostal důvěru sedmi členů akademického senátu PdF.

Doc. Vaníček je tajemníkem Hudební katedry, kde vede Oddělení chrámové hudby, sbormistrovství a sólové interpretace, a je předním českým expertem hry na varhany. Koncertuje po celém světě a věnuje se také rozvoji internacionalizace UHK. V loňském roce např. navštívil Tchaj-wan, kde na tamní National Pingtung University pomáhal s otevřením nového studijního oboru věnovaného hře na tento královský nástroj. Doc. Vaníček je také zakladatelem a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad, v Hradci Králové je znám rovněž svým dřívějším působením v královéhradeckých pěveckých sborech Jitro a Boni pueri.

Kandidaturou na děkana Pedagogické fakulty UHK sleduje především dva cíle. „Prvním je zlepšit finanční situaci všech zaměstnanců fakulty. Druhý neméně důležitý úkol vyjadřuje motto mého volebního programu: „Aby byl svět na Pedagogické fakultě ve správném rytmu!“, vysvětluje doc. Vaníček a dodává: „Tím je míněna potřeba obnovy fakulty zevnitř. Je nutné posílit důvěru ve smysl kvalitní práce a dát chodu fakulty jasná pravidla a řád. Jsem si vědom, že v současných pro vzdělávání nepříznivých podmínkách mohou být tyto cíle považovány za příliš ambiciózní až nereálné. Nepokusit se o ně by však znamenalo rezignovat na vlastní budoucnost.“

Doc. Vaníček započne svůj mandát v červnu tohoto roku.

Karel Čáslava
    propagace a komunikace UHK