Co Vás zajímá?
Zvýhodněné vstupenky pro studenty a zaměstnance UHK!
Nová oficiální kolekce oblečení UHK v prodeji
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení
  10.10.2018

  „100 let české vědy“ přilákalo na UHK přes dva tisíce návštěvníků

  Komentovaná zkouška univerzitního orchestru, aktivity na principu únikové hry, jazykové workshopy se zahraničními studenty nebo práce s miniaturními roboty Ozobot. Šest desítek podobných aktivit si do univerzitního kampusu Na Soutoku přišlo v rámci letošní Noci vědců vyzkoušet 2200 lidí.

  „Slučujícím tématem letošního ročníku Noci vědců, který po celém Česku navštívily desítky tisíc lidí, bylo „100 let české vědy“ v kontextu výročí vzniku samostatného Československa. Máme velikou radost, že hradecká univerzita každoročně přiláká minimálně dva tisíce návštěvníků a jsem přesvědčená o tom, že je to různorodou skladbou aktivit, které naše čtyři fakulty připravují. Na své si přijdou úplně všechny věkové skupiny, a to v rámci programu od sociálně-vědních oborů po exaktní přírodní vědy,“ hodnotí letošní ročník univerzitní kancléřka Soňa Došková.
   
  Cílem Noci vědců je zábavnou a populární formou přibližovat laické veřejnosti vědeckou činnost univerzit, vědeckých pracovišť nebo třeba hvězdáren. I proto se do letošního ročníku zapojilo již třicet institucí včetně UHK. Na hradecký program letos našlo cestu dokonce několik školních tříd s pedagogickým doprovodem z našeho regionu, nejčastěji ale chodí rodiny s dětmi nebo děti v doprovodu prarodičů. Program na Univerzitě Hradec Králové je jako tradičně obohacen o občerstvení, hudební doprovod, tematický fotokoutek nebo prodej dětské literatury.
   
  „Pro ty, kteří letošní ročník Noci vědců nestihli, máme alternativu v podobě největšího vědeckého festivalu v České republice. Do něj se jako univerzita zapojíme tento rok poprvé a jde o Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. V rámci toho jsme připravili jak zajímavé přednášky, namátkou mě napadá například téma „Jak se cestovalo po Evropě v pravěku“ nebo „Dron – pomocník v leteckém monitoringu“, tak workshopy týkající se tolik populárního 3D tisku nebo třeba destilace,“  připomíná listopadový program na Univerzitě Hradec Králové rektor Kamil Kuča.
   
  Fotografie z letošní Noci vědců jsou dostupné na FB profilu UHK, informace o chystaném listopadovém Týdnu vědy a techniky AV ČR na Univerzitě Hradec Králové jsou včetně programu ke stažení na webových stránkách univerzity.

   
                                                                         Jakub Novák
                                                                         tiskový mluvčí UHK • Více z Tiskove-zpravy

Naposledy upraveno: Novák Jakub, 10.10.2018 17:13