Zvýhodněné vstupenky pro studenty a zaměstnance UHK!
Nová oficiální kolekce oblečení UHK v prodeji
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení

„100 let české vědy“ přilákalo na UHK přes dva tisíce návštěvníků

Komentovaná zkouška univerzitního orchestru, aktivity na principu únikové hry, jazykové workshopy se zahraničními studenty nebo práce s miniaturními roboty Ozobot. Šest desítek podobných aktivit si do univerzitního kampusu Na Soutoku přišlo v rámci letošní Noci vědců vyzkoušet 2200 lidí.

„Slučujícím tématem letošního ročníku Noci vědců, který po celém Česku navštívily desítky tisíc lidí, bylo „100 let české vědy“ v kontextu výročí vzniku samostatného Československa. Máme velikou radost, že hradecká univerzita každoročně přiláká minimálně dva tisíce návštěvníků a jsem přesvědčená o tom, že je to různorodou skladbou aktivit, které naše čtyři fakulty připravují. Na své si přijdou úplně všechny věkové skupiny, a to v rámci programu od sociálně-vědních oborů po exaktní přírodní vědy,“ hodnotí letošní ročník univerzitní kancléřka Soňa Došková.

Cílem Noci vědců je zábavnou a populární formou přibližovat laické veřejnosti vědeckou činnost univerzit, vědeckých pracovišť nebo třeba hvězdáren. I proto se do letošního ročníku zapojilo již třicet institucí včetně UHK. Na hradecký program letos našlo cestu dokonce několik školních tříd s pedagogickým doprovodem z našeho regionu, nejčastěji ale chodí rodiny s dětmi nebo děti v doprovodu prarodičů. Program na Univerzitě Hradec Králové je jako tradičně obohacen o občerstvení, hudební doprovod, tematický fotokoutek nebo prodej dětské literatury.

„Pro ty, kteří letošní ročník Noci vědců nestihli, máme alternativu v podobě největšího vědeckého festivalu v České republice. Do něj se jako univerzita zapojíme tento rok poprvé a jde o Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. V rámci toho jsme připravili jak zajímavé přednášky, namátkou mě napadá například téma „Jak se cestovalo po Evropě v pravěku“ nebo „Dron – pomocník v leteckém monitoringu“, tak workshopy týkající se tolik populárního 3D tisku nebo třeba destilace,“  připomíná listopadový program na Univerzitě Hradec Králové rektor Kamil Kuča.

Fotografie z letošní Noci vědců jsou dostupné na FB profilu UHK, informace o chystaném listopadovém Týdnu vědy a techniky AV ČR na Univerzitě Hradec Králové jsou včetně programu ke stažení na webových stránkách univerzity.

Jakub Novák
                                                                           tiskový mluvčí UHK