Co Vás zajímá?
2. kolo přijímacích zkoušek se blíží!
Stáhněte si elektronickou verzi nového Zpravodaje UHK
Letní škola pro zahraniční studenty
VIDEO: Připomeňte si letošní ročník Akademik runu
Literární cena Miroslava Ivanova byla udělena dvěma docentům UHK
Ministr zahraničních věcí navštívil UHK

Studentský klub Salaš

Již více než deset let poskytuje studentský klub Salaš prostor zajímavému a pestrému prožívání volného času a setkávání hradeckých vysokoškolských studentů.

Spektrum činností je rozmanité – od sportovních aktivit přes společné výlety během akademického roku či o prázdninách po setkávání ve společenství mladých lidí či společenství modlitby. K dispozici je útulná čajovna a klubovna v Novém Adalbertinu.

Páteří salašnického týdne je středeční večer, který začíná pravidelně o půl osmé slavením mše v tradičním akademickém kostele Panny Marie na Velkém náměstí, pokračuje různým programem a aktivitami, například přednáškami či besedami se zajímavými hosty, koncertem, divadelním představením či společným večerem s mexickou či podkrkonošskou kuchyní. Mezi naše tradiční hosty patří například Tomáš Halík či Václav Malý.

Od roku 2010 je studentský klub členem celostátního Vysokoškolského katolického hnutí a úzce spolupracuje s Akademickou duchovní službou při královéhradecké diecézi. I když jsou klub a jeho aktivity přednostně orientovány na studenty, kteří věří ve Vzkříšeného Krista ve společenství katolické církve, je ekumenicky otevřený nejen křesťanům jiných tradicí, ale i všem hledajícím či zájemcům o duchovní život a činnosti, které studentský klub organizuje.


Více informací o akcích studentského klubu Salaš najdete na facebookové stránce klubu.

V letním semestru pokračují akce KAK Salaš. Pravidelná mše svatá je od 19:30 a následně probíhá různorodý program. Jeho plán si můžete prohlédnout v přílohách.

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 21.3.2017 11:17