Dofoukni si mozek vědomostmi! Přihlas se do 31. března!
Gladiator Race / Run Hradec Králové | 31. 3. 2019
Univerzitní sportovní odpoledne | 16. 4. 2019
Stáhněte si nové číslo Zpravodaje UHK!
Univerzitní knihovna zrealizovala záměr v oblasti nákupu e-knih
Zaregistrujte se do Absolventského klubu UHK a zůstaňte ve spojení

Senátor Jiří Drahoš hostem UHK

Univerzitu Hradec Králové navštívil poslední únorový den senátor Senátu PČR Jiří Drahoš a je třeba říct, že k UHK má hned z několika důvodů velmi blízko.

V první řadě je jedním z jedenácti členů Správní rady naší univerzity, která mj. dohlíží na výsledky činnosti naší školy a schvaluje strategické dokumenty. Právě senátor Drahoš je pak vůbec nejnovějším členem Správní rady UHK. Stal se jím na návrh rektora a po jmenování ministrem školství.

V druhé řadě je profesor Drahoš svým vzděláním chemický inženýr, což je obor, v rámci kterého se v roce 1994 habilitoval a v roce 2003 byl jmenován profesorem. A protože i my se chemií a příbuznými obory na UHK intenzivně zabýváme, další kroky během návštěvy profesora Drahoše vedly pochopitelně do laboratoří Přírodovědecké fakulty. Moderní zázemí a špičkové vědecké vybavení představil vedoucí Katedry chemie PřF UHK docent Kamil Musílek. Ten seznámil Jiřího Drahoše s tématy, kterými se aktuálně vědci a vědkyně na „přírodovědě“ zabývají a pochlubil se hned třemi GA ČRy, které letos Přírodovědecká fakulta UHK řeší.

Na závěr své návštěvy na UHK svůj čas věnoval neúspěšný prezidentský kandidát a senátor Senátu PČR za Prahu 4 Jiří Drahoš také studentům. Přijal totiž pozvání Politologického klubu FF UHK k diskuzi na téma „Studenti proti totalitě“.

• Více z Čím žijeme

Naposledy upraveno: Tuček Vojtěch, 1.3.2019 15:58