25.10.2017

Policie ČR ukončila vyšetřování události při imatrikulaci ze dne 24. 10. 2017

Informace od Policie ČR o závěru vyšetřování chování psychicky nevyrovnaného studenta, který se na imatrikulaci FIM v roli diváka přihlásil s žádostí o diskusi, přinesl nůž a kytici růží, zní: "Policie ČR nezjistila žádné protiprávní jednání a případ uložila."

Mladík byl tehdy vzhledem ke svému psychickému stavu odvezen do péče lékaře. Imatrikulace byla řádně dokončena.

Hradecký Deník se po upozornění na vydání mylných a zveličených informací o incidentu omluvil naší univerzitě i tiskové mluvčí UHK, původní text stáhl a opravil.
    Děkujeme Vám všem, kteří jste na místě byli a zachovali klid, akademikům za jejich profesionální reakci a Policii ČR za spolupráci.

Ing. Zuzana Boučková
    tajemnice pro vnější vztahy UHK