Poradci

koordinátorka služeb pro studenty se specifickými potřebami
a: budova S, (Hradecká 1285), místnost 74460
e: michaela.zmatlikova@uhk.cz
t: +420 493 33 2717
 
Mgr. Michaela Zmátlíková zastává roli koordinátorky služeb. Pokud jste student se specifickými potřebami, tak právě s ní budete komunikovat nejčastěji :-). Zajišťuje, aby Vám byla poskytnuta odpovídající a kvalitní podpora. S Michaelou se můžete potkat ještě před podáním přihlášky, kdy s Vámi ochotně probere výběr oboru a jaký servis budete potřebovat k přijímačkám zajistit. Máte dotazy k naší činnosti? Neváhejte se  na ni obracet – michaela.zmatlikova@uhk.cz.
Naše koordinátorka již čtvrtým rokem dochází na kurzy českého znakového jazyka a dále se vzdělává v oblasti vysokoškolského poradenství. Ve volném čase se věnuje tanci, józe a studiu.


 
koordinátorka služeb pro studenty se specifickými potřebami
administrátorka služeb
a: budova S (Hradecká 1285), místnost 74460
e: nikola.vodickova.2@uhk.cz
t: +420 493 33 2718

Mgr. Nikola Vodičková působí v Poradenském centru jako koordinátorka služeb pro studenty se specifickými potřebami. Věnuje se zajišťování adekvátní podpory při studiu na UHK pro studenty se specifickými potřebami (především cílovým skupinám studentů s psychickým onemocněním a somatickým chronickým onemocněním). Obrátit se na ní můžete i v případě, že jste student se specifickými potřebami a studium na UHK teprve zvažujete. S Nikolou se můžete potkat také pokud potřebujete radu v oblasti sociální problematiky, působí jako poradce v sekci Sociálního poradenství. 
V současné době se Nikola začíná učit také český znakový jazyk. Ve volném čase ráda čte, cestuje a propadla kouzlu ručních prací. 
 

 
koordinátorka zapisovatelského servisu
a: budova S (Hradecká 1285), místnost 74460
e: jana.naxerova@uhk.cz

Ing. Jana Naxerová je koordinátorkou zapisovatelského servisu. Obracet se na ni můžete, pokud jste student se sluchovým postižení a máte zájem o simultánní přepis. Chcete vědět, co to je a jak to funguje? Mrkněte na naše stránky (www.uhk.cz/augustin) nebo se ozvěte na email jana.hoskova@uhk.cz .
Jana simultánně přepisuje také pro Univerzitu Pardubice a Českou unii neslyšících. Ve volném čase stará o dceru Sofinku a věnuje se pole dance. 


Mgr. Petra Lukešová
digitalizátorka/koordinátorka zpřístupnění studijní literatury
a: budova A (Hradecká 1227), místnost 31250
e: petra.lukesova.1@uhk.cz
t: +420 493 33 1319

Mgr. Petra Lukešová zastává roli koordinátorky zpřístupnění studijní literatury. V rámci své činnosti digitalizuje a upravuje knihy, které studenti se zrakovým postižením potřebují k úspěšnému zvládnutí studia. Více informací naleznete na našich stránkách (www.uhk.cz/augustin) nebo napište na email petra.lukesova.1@uhk.cz.
S Petrou se také můžete setkat v naší univerzitní knihovně, kde vám s úsměvem poradí a zodpoví vaše otázky. Ve svém volném čase se ráda věnuje ručním pracím a četbě, zajde na dobrý film nebo objevuje krásné kouty naší země.

Mgr. Petra Dvořáková
tlumočnice/koodinátorka tlumočnického servisu
e: petra.dvorakova.7@uhk.cz

Mgr. Petra Dvořáková je koordinátorkou tlumočnického servisu a zároveň tlumočnice českého znakového jazyka. Studenti se sluchovým postižením se na ni obrací, pokud potřebují zajistit tlumočení ve výuce, při konzultacích, zkouškách atd. Kontaktovat ji můžete na emailu petra.dvorakova.7@uhk.cz. Petra ale není na univerzitě jediným tlumočníkem. Spolupracuje s dalšími tlumočníky, kteří jsou v případě potřeby osloveni a přizváni. Kromě práce s neslyšícími vysokoškoláky působí jako komunitní a školní tlumočník nebo učitelka neslyšících. Má ráda přírodu a ruční práce.PhDr. Blanka Křováčková
psycholožka/diagnostika SPU
a: budova A (Hradecká 1227), místnost 32180
e: blanka.krovackova@uhk.cz
t: +420 493 33 1331

PhDr. Blanka Křováčková je psycholožkou s dlouhodobou poradenskou praxí. Na UHK pracuje na Ústavu primární a preprimární edukace, kde přednáší psychologické disciplíny a vede semináře, zaměřené na pedagogickou diagnostiku a poradenství. Pro Augustin realizuje diagnostiku specifických poruch učení a podílí se na podpoře studentů se specifickými potřebami. Obracet se na ní můžete prostřednictvím koordinátorky služeb nebo osobně v jejich konzultačních hodinách.
Potkat ji můžete také na kole na Hradečnici, v plaveckém bazénu, na běžkách v Orlických horách nebo na kurzech jógy.
Při zajišťování podpory uchazečům a studentům se specifickými potřebami s námi spolupracují zejména fakultní koordinátoři a tutoři, dále odborníci poskytující konkrétní servisní opatření a v neposlední řadě také vyučující a zaměstnanci UHK.​ 

 

Naposledy upraveno: Podlipná Jana, 23.10.2017 12:34