Co Vás zajímá?
Termín pro podání přihlášek ke studiu na UHK prodloužen!
Václav Moravec hlavním řečníkem Pedagogických dnů UHK
Program Nábřeží vysokých škol 2017
Rektorský sportovní den
Stáhněte si aktuální číslo Zpravodaje UHK v elektronické podobě!
UHK se účastnila veletrhu Gaudeamus Praha 2017

Osvětové a vzdělávací aktivity


Kromě vyrovnávání studijních podmínek pro uchazeče a studenty se specifickými potřebami se 
Středisko Augustin podílí také na organizaci různých osvětových a vzdělávacích aktivit pro studenty a pracovníky univerzity i pro laickou veřejnost. Jedná se zejména o následující aktivity:
  • e-learningový kurz „Klíčové kompetence pro komunikaci a edukaci studentů se SP“ určený pracovníkům UHK;
Pozn.: Kurz získal v rámci soutěže eLearning 2014 cenu rektora Univerzity Jana Amose Komenského Praha.
  • e-learningový kurz „GUSTA KURZ“ určený studentům UHK;
Pozn.: Kurz získal 1. cenu věnovanou sdružením EUNIS-CZ v rámci soutěže eLearning 2015.

Pozn.: K oběma kurzům jsou k dispozici další informační a metodické materiály (např. Seznamte se, prosím - Metodický průvodce k organizaci podpory studentů se specifickými potřebami nebo Můj spolužák... se specifickými potřebami). Publikace si můžete zapůjčit v univerzitní knihovně.
  • přednášky a zážitkové aktivity zaměřené na problematiku osob se specifickými potřebami určené zájemcům z řad studentů, pracovníků UHK i veřejnosti.
Osvětu problematiky VŠ studentů se specifickými potřebami na UHK zajišťoval od roku 2012 do roku 2015 Studentský klub Gusta při Středisku Augustin. Vznikl v rámci projektu "Zkvalitnění a rozšíření možnosti studia na UHK pro studenty se specifickými potřebami". Klub pořádal celou řadu aktivit, např. přednášky se zajímavými hosty (Fanánek, Jiří Ježek, Matěj Ruppert, Honza Říha, Kamil Panský a další), filmové festivaly, zážitkové kurzy, kulturní akce a mnoho dalších. Informace a fotky z proběhlých akcí naleznete na Facebooku.

Dobrovolníci z řad studentů se ve spolupráci se střediskem zapojují také do různorodých sbírek na podporu a rozvoj služeb, péče a pomoci postiženým osobám. V minulých letech se jednalo např. o sbírku Červenobíle dny a Bílá pastelka.
   

Naposledy upraveno: Šteflová Michaela, 4.11.2016 11:23