Transfer technologií a znalostí založen na norsko-české spolupráci

Projekt Transfer technologií a znalostí založen na norsko-české spolupráci EHP-CZ-ICP-2-006 je financovaný z Fondů EHP 2014-2021 program Vzdělávání prostřednictvím Fondů EHP přispívají Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy.

TRANSFER TECHNOLOGIÍ A ZNALOSTÍ ZALOŽEN NA NORSKO-ČESKÉ SPOLUPRÁCI

Číslo projektu: EHP-CZ-ICP-2-006
Program: Vzdělávání
Typ projektu: Projekty institucionální spolupráce
Zprostředkovatel programu: Dům zahraniční spolupráce
Doba trvání: 01/08/2020 – 21/07/2022
Partnerská instituce: Metropolitní Univerzita Oslo
Hlavní řešitel: UHK

Projekt, financovaný z Fondů EHP 2014–2021 (Fondy EHP, www.eeagrants.org , www.eeagrants.cz), představuje institucionální spolupráci mezi Univerzitou Hradec KrálovéMetropolitní Univerzitou Oslo. Cílem projektu je zaměřit se na transfer technologií, ochranu duševního vlastnictví a podpořit jednotlivými nástroji vznik podnikatelského prostředí založeného na výsledcích vědy a výzkumu.

Projekt tak zejména cílí na podporu vzniku tzv. spin-off firem, jakožto podnikatelských subjektů založených za účelem komercializace duševního vlastnictví vytvořeného na univerzitě. Tímto se projekt zaměřuje na kompetence pro rozvoj ekonomických činností, posiluje rozvoj komunit a zesiluje občanskou angažovanost. Neboť rozrůstající se komunita začínajících podnikatelů má přímý pozitivní vliv na rozvoj regionu.

HED  Oslo Metropolitan University  EHP