UHK Aktuálně 7. 9. 2023

Udrž UHK 2023

Datum konání: 25. 9. 2023 08:00–27. 9. 2023 08:00

Na udržitelnosti nám záleží! Proto se UHK se svojí iniciativou Udrž UHK spolu s ostatními veřejnými vysokými školami sdruženými do projektu UNILEAD již podruhé připojuje k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje s cílem představit, co všechno je dnes "udržitelnost" s cílem načerpat cenné tipy.

Pondělí 25. 9.

Úterý 26. 9.

• Cyklo workshop: základní servisování a údržba kola
  • Přednáška: Udržitelná doprava – Bajkazyl (Jiří Štrupl)
  • Přednáška: Trash Hero v Hradci Králové (Jana Zemánková)

Středa 27. 9.

• Cyklo workshop: základní servisování a údržba kola
  • Přednáška: 9:20–9:50 Nutnost snižování uhlíkové stopy a monitoring tohoto procesu, cirkulární přístup k současnému světu – prof. Ing. Vladimír Kočí, Ph.D., MBA (VŠCHT)
  • Přednáška: 9:50–10:20 Jak se dramaticky mění naše životní prostřední za posledních 100 let – Ondráš Přibyla (Fakta o klimatu)

Evropský týden udržitelného rozvoje a projekty UNILEAD

Veřejné vysoké školy spojené v projektech UNILEAD se rozhodly společně svými aktivitami zapojit do Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR). Seznam akcí, které proběhnou od 18. 9. do 8. 10. a podporují udržitelný rozvoj na vysokých školách, naleznete zde. Seznam všech akcí je pak na adrese www.tydenudrzitelnosti.cz.

#ETUR_Udržitelné_univerzity

Cílem projektu je posílit roli univerzit jako “efektivních, odpovědných a inkluzivních“ veřejných organizací zajištěním účinnější spolupráce v přenosu dobré praxe při implementaci cílů udržitelného rozvoje v rámci provozních aspektů univerzit (tzv. „Zdrojů pro změnu“).