Studentské ubytování Hotelové ubytování Služby na kolejích

Studentské ubytování

Ubytování našich studentů je pro nás prioritou, záleží nám na Vaší spokojenosti.

Studenti si každoročně podávají elektronickou žádost o ubytování na webovém rozhraní ISKaM – http://ubytovani.uhk.cz. Žádosti se podávají v termínech stanovených v dokumentu Harmonogram ubytování. Harmonogram ubytování také každoročně stanoví termíny nástupu k ubytování pro nový akademický rok a specifikuje požadavky na úhradu rezervační či ubytovaní kauce a kolejného.

Ubytování pro studenty se zakládá na smlouvě o ubytování s délkou pobytu minimálně 1 měsíc. Ceny ubytování jsou stanoveny dle aktuálního ceníku, jsou diferenciovány dle počtu studentů na pokoji a již uskutečněné modernizace.

Podrobnosti najdete v kolejním řádu, čl. 5. – vložíme dokument kolejní řád a na něj vytvořit hypertextový odkaz na daný článek.

Student může požádat o přestěhování na jiný pokoj. Musí tak učinit písemnou formou nebo pomocí online žádosti. Podmínkou je uhrazení poplatku za přestěhování dle platného ceníku a odevzdání potvrzeného formuláře Potvrzení o úklidu na recepci. Zda bude žádosti vyhověno a kdy se tak stane, určuje vedení kolejí.

Při ukončení pobytu nebo stěhování na jiný pokoj musí student zanechat své místo uklizené, čisté a v pořádku. K tomu slouží formulář Potvrzení o úklidu.

V případě zjištění závad, škod nebo nedostatků musí student provést nápravu, nebo úhradu škody.

V případě  zájmu o ubytování vyplňte online žádost na webovém rozhraní ISKAMu.

Mimo určený termín pro podávání žádostí je možno kontaktovat kancelář kolejí e-mailem koleje@uhk.cz (rezervace na pokoji bude možná jen v případě volné kapacity).

Ubytování návštěvy musí být předem nahlášeno na recepci kolejí nebo v kanceláři kolejí A231.

Student předloží na recepci vyplněnou žádost (jméno a příjmení návštěvy, pohlaví, termín ubytování, podpisy spolubydlících). Návštěva stráví noc na pokoji studenta bez nároku na lůžko a zapůjčení lůžkovin. K zajištění většího pohodlí proto doporučujeme rezervovat si ubytování na pokoji hotelového typu, kde je část pokojů k těmto účelům trvale vyhrazena po celý rok.

Student, který již uzavřel smlouvu o ubytování na celý akademický rok a rozhodne se zůstat na kolejích i v době letních prázdnin, má možnost si tuto smlouvu prodloužit. V takovém případě, prosím, navštivte kancelář kolejí, abychom s Vámi uzavřeli dodatek ke smlouvě o ubytování.

Student, který již uzavřel smlouvu o ubytování a později požaduje zkrátit si dobu ubytování, je povinen nám zaslat (e-mailem) nebo předat na recepci kolejí Výpověď ze smlouvy o ubytování.

V případě ukončení/přerušení studia na UHK nebo odjezdu na zahraniční studijní pobyt je možno uzavřít dohodu o ukončení ubytování.

Hotelové ubytování

Ubytování hotelového typu mohou využívat hosté a zaměstnanci univerzity, nebo studenti při pobytu kratším než 1 měsíc. Ceny jsou stanoveny ceníkem hotelového ubytování.
Pro hotelové ubytování jsou k dispozici byty 2+1 a 3+1, kde jsou pro hosty připraveny 1lůžkové, 2lůžkové  a 3lůžkové pokoje. Varianty hotelové ubytování jsou následující:

• Byt tvoří 2x 1lůžkový pokoj a 1x třílůžkový pokoj
  • Byt tvoří 2x dvoulůžkový pokoj
  • Byt tvoří 2x třílůžkový pokoj

Byty jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (WC + koupelna samostatně) a kuchyní, kde je k dispozici lednička s mrazákem, dvouplotýnkový elektrický vařič, mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice. Vybavení na pokoji standardně zahrnuje hygienické prostředky (vlastní ručníky s sebou). Na všech hotelových pokojích je hostům k dispozici wi-fi připojení nebo pevné připojení k internetu (kabel si přivézt s sebou).

Rezervace
Ubytování si lze rezervovat na e-mailové adrese koleje@uhk.cz alespoň 1 pracovní den v předstihu. S ubytováním můžete počítat až po zpětném e-mailovém potvrzení, které zasíláme pouze v pracovní dny.  Ubytování nelze telefonicky objednat, telefonický kontakt slouží pouze pro informaci.

Při rezervaci ubytování vždy uvádějte:

• jméno a příjmení (i zahraničních hostů i pohlaví),
  • termín ubytování včetně počtu nocí,
  • telefonický kontakt.

Pokud rezervujete ubytování i pro další osoby, je možné od vás vyžadovat platbu i za osoby, pro které rezervujete lůžko. Pokud se ubytovává muž a žena, prosíme o upřesnění, jestli požadujete společné či oddělené ubytování.  Pokud žádáte storno rezervace, je nutné nás kontaktovat e-mailem.

Příjezd: 12:00–22:00 hod.
Odjezd: do 10:00 hod.
Platba: platební kartou nebo hotově na recepci kolejí (akceptujeme pouze CZK)
Z organizačních a provozních důvodů máme právo rezervaci zrušit. Vyhrazujeme si právo na změnu ceny v případě změny rezervace.

Služby na kolejích

V nabídce je možnost zapůjčit si zdarma:

• lůžkoviny včetně povlečení (výměna prádla se provádí 1x měsíčně),
  • sušák na prádlo,
  • použití sušárny prádla (na vchodě E),
  • piano (první a druhá hodina).

Pro využití volného času je také k dispozici hřiště v areálu kolejí.

Za poplatek si mohou studenti zapůjčit:

• pračky a sušičky prádla (na vchodě E),
  • žehličky,
  • set nádobí pro přípravu základních pokrmů (pouze celé sady),
  • stolní tenis.

V prostorách recepce je pro práci s dokumenty studentům umožněno využít skener, kopírku a tiskárnu. Poplatek za tyto služby je čerpán ze studentské karty.

Plánovaná rekonstrukce kolejí počítá s rozšířením služeb o studijní a společenskou místnost včetně krytého sportovního zázemí.