UHK Studenti, Aktuálně, Zahraničí, Zaměstnanci 25. 1. 2024

UHK posiluje své místo v hodnocení UI GreenMetric World University Rankings pro rok 2023

Autor: Matyáš Strnad

Udržitelnost je jedním ze základních pilířů budoucího rozvoje Univerzity Hradec Králové. Naše cíle jsou provázány s podporou přátelského a zdravého prostředí v akademické sféře. To potvrzují výsledky hodnocení UI GreenMetric World University Rankings pro rok 2023.

Univerzita Hradec Králové dlouhodobě prokazuje silné odhodlání v oblasti environmentální udržitelnosti, což dokazuje i umístění v hodnocení UI GreenMetric World University Rankings pro rok 2023, kde nyní zaujímá 486. místo, což je o téměř 100 pozic lepší než v loňském roce. Letos se hodnocení účastnilo 1183 univerzit z celého světa a UHK se umístila na 5. místě mezi českými univerzitami. Toto zlepšení je součástí širšího trendu v České republice, většina univerzit reálně zlepšila své postavení v oblasti environmentální udržitelnosti.

Naše univerzita patří mezi nejlepších 40 % univerzit na světě. Považuji to za velký úspěch pro všechny naše studenty a zaměstnance. Jasně to prokazuje naše odhodlání pracovat společně na zelenější budoucnosti.
 Alena Myslivcová-Fučíková

RNDr. Alena Myslivcová Fučíková, Ph.D.

proděkanka PřF UHK pro strategii, rozvoj a legislativu

předsedkyně Pracovní skupiny pro společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj;

odbornice na odpadové hospodářství

Univerzita se zvláště vyznamenala v oblasti odpadového hospodářství, kde zavádí účinné strategie recyklace a snižování množství odpadu. Dobře si vede také v oblasti dopravy, infrastruktury a iniciativ v oblasti energetiky a klimatických změn. Nicméně správa vodních zdrojů zůstává oblastí, kde je potřeba zlepšení. Přesto celkový pokrok univerzity v hodnocení UI GreenMetric ukazuje na odhodlání snižovat environmentální dopad a zvyšovat udržitelnost ve vysokoškolském vzdělávání a akademickém prostředí.

UI GreenMetric