UHK Aktuálně 7. 3. 2024

Správní rada UHK představuje nové tváře. Odcházející členy ocení rektor medailí

Autor: Jakub Novák, tiskový mluvčí UHK

Správní rada UHK, nejvyšší samosprávní orgán univerzity jehož poslání a kompetence vymezuje vysokoškolský zákon, na svém březnovém zasedání představila nové členy a členky jmenované ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Mikulášem Bekem. Tři odcházející zasloužilé členy rady ocení za dlouholetou spolupráci rektor UHK Kamil Kuča medailí.

„Troufnu si tvrdit, že v rámci volby členů a členek Správní rady UHK jsme měli vždy obrovské štěstí, vždy šlo totiž o mimořádně inspirativní osobnosti z různorodých oblastí života v naší zemi a já si jejich vhledu a práce pro UHK nesmírně vážím. Byť je mi líto, že se v rámci přirozené obměny loučíme se třemi bezvadnými členy rady, těší mě na druhou stranu spolupráce s novými příchozími,“ říká rektor UHK Kamil Kuča. Ten medailí za dlouholetou a mimořádnou spolupráci ocenil lékaře a emeritního ministra zdravotnictví Leoše Hegera a ředitele regionálního obchodního centra AUTOCONT a.s. Josefa Středu. Předseda českého výboru Evropské federace národních inženýrských asociací Zdeňek Trojan medaili rektora obdrží na setkání v květnu.

Výše zmíněné ve Správní radě UHK nahradí předseda představenstva Tepelného hospodářství Hradec Králové, a.s. Jiří Seidler, hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a konečně předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary Monika Nebeská. „Tři přicházející výrazné osobnosti života nejen v našem regionu bezpochyby posílí řady Správní rady UHK, která ze zákona např. projednává právní úkony naší školy, hodnotí výsledky činnosti UHK a schvaluje klíčové strategické dokumenty. Činnost členů a členek rady je čestná, nehonorovaná, o to víc si vážím času a práce těchto osobností, které pomáhají posouvat UHK neustále dopředu,“ pokračuje profesor Kamil Kuča, kterého už v červenci tohoto roku vystřídá v čele UHK fyzik Jan Kříž z Přírodovědecké fakulty UHK.

Současné složení členů a členek Správní rady UHK naleznete zde.