UHK Věda a výzkum, Aktuálně, Zahraničí 2. 11. 2023

Proběhlo setkání nové Mezinárodní poradní komise UHK

Mezinárodní poradní komise (MPK) vznikla jako součást projektu HR Award (European certification of quality of human resources procedure - HRS4R – Human Resources Strategy for Research), do kterého UHK vstoupila v lednu 2020. Minulé funkční období skončilo v roce 2022, aktuální složení komise je platné od roku 2023 do roku 2025. Aktuálně se tedy jedná již o druhé funkční období poradního orgánu. Od roku 2023 ve staronovém složení.

V pondělí 30. 10. 2023 proběhlo druhé online setkání členů nové Mezinárodní poradní komise Univerzity Hradec Králové (International Advisory Board of the University of Hradec Králové – IAB) s vedením univerzity. Komise se skládá z pěti významných a uznávaných odborníků z univerzit z celého světa. Jejich hlavním úkolem je sdílet zkušenosti a navrhovat možnosti dalšího rozvoje UHK. MPK je poradním orgánem rektora Univerzity Hradec Králové.

MPK UHK

Naši zahraniční experti diskutovali s managementem univerzity a fakult doporučení poradního orgánu pro univerzitu a aktuální situaci a plány UHK v oblastech:

• Doctoral Studies
  • Open Science, Open Access
  • Strategic Development
  • Attractive Study Programmes

Další setkání MPK je naplánováno prezenčně v prostorách Univerzity Hradec Králové. Předpokládáný termín je na jaře 2024.