UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zahraničí, Konference a přednášky 3. 11. 2023

Povzbuzení studentů PhD: Specializovaný doktorandský kurz UHK naviguje nadějné akademické kariéry

Univerzita Hradec Králové si je vědoma toho, že doktorské studium bývá, minimálně co se týče úvodní orientace, velmi obtížné. Kromě individuálního mentoringu pořádáme také specializovaný PhD kurz, který má za úkol navést naše studující na správnou cestu v jejich akademických kariérách. Studenti prvního ročníku doktorského studia tak dostávají jedinečnou příležitost se od zkušených akademických pracovníků dozvědět o škále možností ale také o výzvách, se kterými se mohou během studia setkat.

phd_summitJednalo se o třetí ročník unikátního kurzu zaměřeného na doktorandy a doktorandky Univerzity Hradec Králové. Kurz je strukturován pro studenty v prezenční i kombinované formě všech fakult univerzity. UHK aktuálně nabízí 20 studijních programů úrovně PhD v českém a 7 programů v anglickém jazyce. Kurzu se letos zúčastnilo celkem 16 studujících.

Na univerzitu se vracím po letech práce mimo vědeckou sféru a velmi mi pomohlo se tímto způsobem rychle zorientovat v tom, jak se věci změnily, co funguje a na co si dát pozor. Bylo také skvělé poznat kolegy a kolegyně z jiných oborů,“ komentuje jedna z účastnic kurzu.

phd_summit_2Samozřejmostí v programu byly informace o schématech podpory vědecké činnosti na UHK. V současné době se zvětšuje apel na propojení vědy a průmyslu, informace o transferu technologií byly proto také součástí série workshopů. Tu zakončil workshop o plánování akademické kariéry a hodnocení vědy v České republice i ve světě. V rámci mezifakultní spolupráce došlo i na neméně důležitý networking.

Seznam přednášejících a jejich medailonky jsou k dispozici v harmonogramu summitu.

phd_summit_3