UHK Studenti, Věda a výzkum, Konference a přednášky 4. 10. 2022

Doktorandi získali dovednosti pro orientaci v turbulentních akademických vodách

Místo: Říčky v Orlických horách, Autor: Matyáš Strnad

Naši studenti prvního ročníku doktorského studia se vracejí z Říček v Orlických horách, kde se od zkušených akademických pracovníků dozvěděli o možnostech a výzvách, se kterými se mohou během studia setkat.

Jednalo se o druhý ročník unikátního kurzu zaměřeného na doktorandy na UHK. Jazykem summitu je angličtina a je strukturován pro prezenční i kombinované studenty ze všech univerzitních jednotek.

"Studenti se dozvěděli o projektech a grantových možnostech, prošli kurzem etiky v akademickém prostředí. Myslím si, že velmi ocenili rady ohledně publikací a časopisů, což je věc, se kterou někdy bojují. Jsem rád, že jsme mohli vytvořit tuto příležitost řádně nastartovat jejich akademickou kariéru a těším se na naši vědeckou spolupráci v budoucnu!" říká rektor UHK, prof. Kamil Kuča.

Mezi další aktivity patřily informace o podpoře vědy, networkingu, transferu technologií a workshop o plánování akademické kariéry a hodnocení vědy v České republice i ve světě.

Seznam přednášejících a jejich krátké životopisy jsou k dispozici v harmonogramu summitu.