Turning History Online: Online výstava jako výzva, limit a nová forma

Datum: 9. 10. 2022

Studentky a studenti, zveme vás na mezinárodní sympozium “Turning History Online: Online výstava jako výzva, limit a nová forma”, které se koná v pátek 14. října 2022 v pražském kině Ponrepo.
Jak vyprávět historické příběhy s využitím multimédií? A jak poutavě předávat informace, aby si je publikum nejen zapamatovalo, ale umělo s nimi i dále kriticky pracovat? O tom pojednává mezinárodní konference, na níž se sejdou přední čeští i zahraniční odborníci a podělí se o své zkušenosti z práce na historických projektech, s nimiž se nesetkáte na akademické půdě nebo v muzeu, nýbrž ve virtuálním prostředí internetu.

Sympozium je otevřené široké veřejnosti a přístupné zdarma.
Hlavním komunikačním jazykem je angličtina.
Konferenci pořádá platforma Fresh Eye, výzkum HERA Victor-E a Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd ČR.

Aktuální informace najdete na webu Fresh Eye: Turning History Online.