Pozvánka na univerzitní festival Nej Seš-lost

Datum: 25. 9. 2022

Univerzitní festival Nej Seš-lost se uskuteční v úterý 27. září bude probíhat po celý den.

Dopolední program (8:00–11:00) se skládá z otevřené snídaně, na kterou si jednotlivé spolky připraví různé pochutiny, jež budou volně nabízet přítomným. Cílem snídaně je neformálně propojit různé skupiny a zároveň prezentovat aktivity studentů UHK. Spolky tak mohou představit své plány na nový akademický rok nebo nabrat do svých řad nové členy. Snídaně se uskuteční jak v přízemí budovy A (OSV), tak i v přízemí budovy B (Filosofická fakulta). V 9:00 proběhne zdravice od vedení univerzity/fakulty a v 9:50 zdravice od studentských zástupců.
Odpolední/večerní program se pak odehraje v kampusu UHK a odstartuje v 17:00 vystoupením první kapely na hlavní stagi (před budovou FIM). Vedle hudebních vystoupeních se představí i studentské spolky se svými aktivitami a programy. V levé části parku před budovou A (v "amfiteátru") je připravena tzv. art stage, na níž vystoupí studenti z univerzitního divadelního spolku se čtenou hrou, budou se promítat krátké filmy, dojde k četbě poezie, vystoupení slam poetry atd. Hlavní program doplní chill-out zóna a herní večer s FIM Ducks v gaming učebně FIM.
Po celý den budou v rámci doprovodného programu probíhat různé přednášky a besedy absolventů UHK a studentských spolků. Témata a oblasti přednášek/besed jsou všeobjímací: politologie, učitelství prvního stupně, historie, chov bezobratlých, bylinky na podporu učení, matematika, informatika nebo marketing. Navíc bude možné si ve výtvarné dílně, pod vedením studentů Katedry výtvarné kultury, vyzkoušet metodu Stop motion animace. Sportovní sekci bude zastupovat stánek GymUHK. Po celý den bude možné si v Galerii T (přízemí budovy A) prohlédnout bakalářské práce studentů Katedry výtvarné kultury. Část programu bude kvůli zahraničním studentům tzv. English friendly.  Věříme, že si každý najde to své.

Veškeré informace a podrobnosti k programu Seš-losti naleznete na facebookové události. Odkaz zde.

Festival je určen jak studentům, tak i akademikům a zaměstnancům Univerzity Hradec Králové. Cílem je, aby se jednotlivé skupiny, katedry nebo pracoviště vzájemně poznávaly a propojovaly.