Pozvánka na Letní školu církevních dějin

Datum: 4. 5. 2023

Vážené studentky, vážení studenti, ve dnech 4.-8. září 2023 proběhne v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích již třetí ročník Letní školy církevních dějin, kterou pořádá Ústav pro studium totalitních režimů s vybranými fakultami Univerzity Karlovy (FF, ETF, KTF, PedF), Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (FF) a Univerzity Hradec Králové (FF).

Letní škola nabídne studentům, badatelům, učitelům a dalším zájemcům z širší veřejnosti sérii přednášek, diskusí, workshopů včetně exkurzí, které zajišťují renomovaní odborníci z oboru. Nesoustřeďuje se pouze na jedno téma nebo časové období, ale chce přinést inspiraci z různých oblastí církevních a náboženských dějin, přičemž cílem je představit bohaté možnosti tohoto oboru stojícího na pomezí „světského“ a „duchovního“, na hranicích několika vědních oborů a konfesí. Stává se tak tradicí, že setkání se odehrává v interdisciplinárním dialogu historie, historiografie, teologie, archivnictví a pomocných věd historických, dějin umění anebo pedagogiky. Program naleznete na tomto odkaze.

Za absolvování Letní školy církevních dějin (a jejím zapsání do STAGu, kde je evidována pro ZS 2023 pod zkratkou KPVHA/LSCD) získají studenti 6 kreditů.

Účast na letní škole bude zpoplatněna, studenti si hradí ubytování a stravu.

Na výběr bude z následujících možností platby:
5010,- Kč (plná penze, ubytování, zápisné)
4380,- Kč (polopenze – dvě libovolná jídla denně, ubytování, zápisné)
3540,- Kč (snídaně, ubytování, zápisné)
2 700,- Kč (vlastní stravování s možností využití kuchyňky, ubytování, zápisné)
500,- Kč (zápisné bez ubytování a stravy)

Cena se skládá z:
Zápisné: 500,- Kč
Ubytování na 1 noc: 550,- Kč (ve 2-5 lůžkových pokojích)
Plná penze na 1 den (snídaně, oběd, večeře): 630 Kč
Cena 1 jídla: 210 Kč

Organizátoři: