Pozvání na Knižní veletrh 2022

Datum: 26. 9. 2022

Vážené studentky, vážení studenti, přijměte naše srdečné pozvání na Knižní veletrh!

Letošní Knižní veletrh úzce koresponduje s obsahem studia oboru historie, politologie, pomocných věd historických a archivnictví.

Exkluzivně se 4. října během Knižního  veletrhu můžete osobně  setkat s profesorem Petrem Čornejem a prof. Ondřejem Felcmanem, kteří jsou hlavními hosty Knižního veletrhu (od 14 hodin v aule budovy A).  Taktéž se budete moci zapojit do diskuse na téma:  jaká úskalí provázejí práci historika.

Během dopoledne čeká návštěvníky  od 11 hodin  v pracovně SM2 budovy A přednáška doktora Zdeňka Zahradníka  přinášející pozoruhodné výsledky  průzkumu o Biskupské knihovně  -  nejstarší knihovně v Hradci Králové.

Od 11:30 představí  Ing. Jiří Slavík pracovník Národního památkového ústavu, pracoviště Josefov  práci na projektu, jehož výstupem je právě vydaná publikace Středověké venkovské kostely východních Čech.

Celý den je naplněn příležitostí seznámit se s nově vydávanými tituly, pracovat s e-knihami a databází Národní digitální knihovny.

Více informací naleznete také v tomto letáku.