Postup v případě podezření a výskytu nákazy covid-19

Datum: 28. 9. 2020

Vážené studentky, vážení studenti, přijměte, prosím, informaci o postupu v případě podezření a výskytu nákazy covid-19.

Pakliže vám bude nařízena karanténa z preventivních důvodů (např. při kontaktu s nakaženou osobou), v případě podezření na onemocnění covid-19 (a čekání na výsledky testu) či v případě potvrzení výskytu nákazy covid 19 mají všechny studentky a všichni studenti povinnost se neprodleně nahlásit pomocí webového formuláře.

V případě, že student/ka oznámil/a, že mu/jí byla lékařem nařízena preventnivní karanténa, je na základě zaslaného dotazníku zaveden/a do evidence UHK a zdržuje se doma, nepohybuje se v prostorách UHK.

Pokud student/ka oznámí, že má podezření na onemocnění, podstoupí test na onemocnění covid-19, pak na základě dotazníku je zaveden/a do evidence UHK a do obdržení výsledku testu se zdržuje doma a nepohybuje se v prostorách UHK. V případě negativního výsledku se může vrátit k vykonávání činností na UHK.

Pakliže student/ka oznámí pozitivní výsledek testu na onemocnění covid-19, na základě zaslaného dotazníku je zaveden/a do evidence UHK, nesmí se pohybovat v prostorách UHK včetně Palachových kolejí vyjma předem vymezených pokojů určených zejména pro karanénní pobyt zahraničních studentů.

Podrobné informace naleznete ve Směrnici kvestora č. 8/2020 – Postup v případě podezření a výskytu nákazy covid-19 u zaměstnanců, případně studentů Univerzity Hradec Králové.

Předem děkujeme za Vaší zodpovědnost.