ICARUS se sešel na jednání v rakouském Klein-Mariazellu

Datum: 29. 6. 2023

Nově zvolené vedení mezinárodní asociace ICARUS se poprvé schází k pracovnímu jednání v rakouském Klein-Mariazellu.

Nově pod vedením prezidentky dr. Birgit Kibal z estonského Národního archivu, za účasti dr. Martiny Bolom-Kotari, pokladní a členky výboru, se projednává budoucí směřování asociace, financování, plánované aktivity, připravované projekty a řada dalších otázek. Organizačně setkání zajišťuje Diecézní archiv v St. Pöltenu, kde aktuálně stážuje naše dokmtorandka Mgr. Adéla Věra Wagnerová. A odvádí dobrou práci!
Působení v ICARU je skvělou příležitostí pro naše pracoviště i studenty. K nezaplacení jsou zejména profesní kontakty, které nám umožňují zapojit se do mezinárodních projektů, naši studenti díky nim vyjíždějí na stáže do různých evropských zemí.
ICARUS zároveň slaví letos 15. "narozeniny" a jeho první prezident, dr. Thomas Aigner vstoupil před několika dny do řad padesátníků. Oběma oslavencům přejeme šťastný a naplněný život.