Doktorandka Bára Borůvková posílá pozdravy a dojmy z Milana

Datum: 21. 4. 2024

Doktorandka Bára Borůvková posílá pozdravy a dojmy z Milana, kde studuje na Università degli Studi di Milano díky programu Erasmus+.

První měsíc byl trochu krušný, protože i když se tvrdí, že Milano není tak úplně Itálie, jelikož tu vše přeci funguje, tak tohle mohu s klidem vyvrátit. Na univerzitě jsem řešila předměty, jelikož ty, které jsem chtěla studovat, byly naplněné anebo se neučily. Dopadlo to ale lépe, než mohlo a studuji předměty o italském kulturním dědictví, archeologii, digitální média a italštinu.

Přesto, že si lokální Italové váží času, umí si dopřát to prvé il dolce far niente u dopoledního cappuccina nebo odpoledního aperitiva.

Ve volném čase využívám lokální kavárny na práci na disertaci, poznávám ono pověstné kulturní dědictví Itálie a milánské okolí. V březnu jsem stihla navštívit Adélu v Římě a sama jsem se pak vydala do Florencie, Bergama, Monzy nebo Coma.