Dějepis a informatika, že to nejde dohromady? Příklady z muzejní praxe, kde to dohromady jde a to velmi

Datum: 17. 4. 2021

Rádi bychom Vás pozvali na online přednášku ředitele Muzea východních Čech v Hradci Králové a zároveň člena naší Katedry pomocných věd historických a archivnictví, doc. Petra Grulicha, Ph.D. a názvem Dějepis a informatika, že to nejde dohromady? Příklady z muzejní praxe, kde to dohromady jde a to velmi.

Co říkáte na propojení vzdělání v oborech informatiky a historie?  Chceme vám prezentovat obrovský potenciál tohoto spojení na trhu práce v kultuře a cestovním ruchu. Moderní paměťové instituce rozhodně nejsou prázdná místa plná vitrín s vycpanými zvířaty a zaprášenými poháry, kam nikdo nechodí. Moderní doba s sebou nese témata jako digitalizace sbírek, 3D modelace, virtuální realita či geoinformatika. Počítačové hry také rozhodně nepatří již jen do sféry kratochvilných zbytečností. Přednášející, ředitel Muzea východních Čech v Hradci Králové a docent Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové se problematice věnuje již dvě desítky let a nabídne až provokativní pohled na to, co na první pohled dohromady nejde. Přednáška není pojata akademicky, ale na příkladech z praxe v instituci, která dnes v tomto oboru patří na špičku v ČR.

Odkaz na online přednášku:

Dějepis a informatika, že to nejde dohromady?

Pondělí, 26. dubna · 2:00–3:30PM

Informace pro připojení k Zoom.

Odkaz na videohovor: http://zoom.us/j/99931097977