18.09.2018

Profesor Ivan Pavlů získal prestižní cenu archeologů

Začátkem září se v Barceloně předávala významná cena Evropské asociace archeologů (EAA) European Archaelogical Heritage Prize. S velkou radostí vám můžeme sdělit, že ji za letošní rok získal člen Katedry archeologie FF UHK prof. PhDr. Ivan Pavlů, DrSc.

Důležitost této události podtrhuje i to, že ji od roku 1999, kdy se začala udělovat, vůbec poprvé získal badatel z ze střední Evropy.
    Ivan Pavlů si ji převzal během setkání 24th Annual Meeting of the EAA a získal ji za svůj celoevropský význam pro studium neolitických sídlišť s důležitým zaměřením na metodologii jejich vyhledávání, na jejich systematický výzkum a památkovou ochranu.
    Pro Katedru archeologie, Filozofickou fakultu i Univerzitu Hradec Králové je to velká pocta. Panu profesorovi gratulujeme!

Naposledy upraveno: Střítecká Veronika, 18.9.2018 8:52