Co Vás zajímá?
Výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty vyhlášeno
Přijďte strávit noc s našimi vědci
Účastníci letní školy z Kolumbie a zahraniční stážisté na Kuksu
Stáhněte si Průvodce prváka FF UHK
Příměstský tábor FF UHK Chytré léto s FFildou
  14.09.2017 - 30.09.2017

  Osmdesát nových zahraničních studentů na FF UHK

  Více než osm desítek nových zahraničních studentů ze všech koutů světa přijíždí v těchto dnech na Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové.

  Nejvíce z těchto studentů, celkem 55, dorazí ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Jedná se o studenty, kteří budou na FF UHK na výměnném semestrálním či ročním studijním pobytu v rámci smluv o spolupráci se zahraničními univerzitami i díky úspěšně přijatému projektu mezinárodní kreditové mobility. 

  Další téměř dvacítka studentů z evropských zemí přijede v rámci projektu Erasmus+ na studijní pobyty i pracovní stáže, a to zejména při záchranném archeologickém výzkumu na trae budoucí D11 z Hradce Králové do Jaroměře.

  Další zahraniční studenti s ambicí začít studovat na českých univerzitnách přijedou na Přípravný kurz českého jazyka a odborné přípravy. A dvojice studentů - samoplátců zahájí své studium anglického oboru Central European Studies, které jsou kombinací historie, sociologie, politologie a cizích jazyků. Venezuelská studentka se navíc stane stážistkou na Referátu zahraničních styků FF UHK. 

  Všem přejeme úspěšné studium a mnoho nezapomenutelných zážitků z pobytu na naší FF UHK i v celé České republice! 


 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 14.9.2017 15:30