Východočeské listy historické 27/2010

99 Kč

Vždy skladem

Popis produktu

Tématické vymezení 27. svazku VLH přináší studie a materiálové statě českých historiků k tématu „Československé školství po roce 1945“. Doplňujícími rubrikami jsou Zprávy, Recenze a Z biografického lexikonu. Východočeské listy historické jsou vědeckým recenzovaným neimpaktovaným časopisem ČR.

Studie

Markéta Devátá, Vysoká škola politická a sociální v systému Národní fronty.

Petr Cajthaml, Mechanismy politického řízení Univerzity Karlovy v druhé polovině padesátých let.

Tomáš Hradecký, Počátky Vyšší pedagogické školy v Ústí nad Labem (1953-1955).

Alena Mikovcová, Kapitoly poválečných dějin Vysoké školy zemědělské v Brně.

Blanka Soukupová, Inteligence a intelektuálové v zrcadle české veřejnosti. Od osvobození Československa k únorovému převratu.

Petr Svobodný, Lékařské fakulty – noční můra rektorů (a historiků univerzit).

Pavel Urbášek – Renáta Pavelková, Vysokoškolští učitelé jako objekt i subjekt komunistického režimu.

Veronika Středová, Kutnarův funkční strukturalismus jako "metodologická úchylka"

Materiálové statě

Jiří Štěpán, Život Amelie Posse-Brázdové, její literární činnost a významní Čechoslováci ve Švédsku.

Bogusław Czechowicz, Betaus Petrus Odranesz Militis czyli slalon między źródlami. Epizod z dziejów kłodzkiej histoiriografi.

Sylva Sklenářová, Studium učitele národní školy na pedagogických institutech (1959–1964).

Martin Šandera – Zdeněk Beran, Listář a listinář synů krále Jiřího.

Ondřej Tikovský – Bohuslav Mánek, Čechy a Morava roku 1636 anglickýma očima: Česká část cestopisu sira Thomase Howarda hraběte z Arundelu a Surfy.

Michal Strobach, Letecká vojenská akademie v Hradci Králové v systému poválečného leteckého vojenského vzdělávání

V nabídce jsou i starší čísla Východočeských listů historických č. 21-22, 23-24

Parametry produktu