Výběr vrcholových sportovců na UHK odstartuje 3. ročník projektu MŠMT UNIS VSC 2023.

Datum: 21. 11. 2022, Autor: Jan Petružálek

I přes náročné dva roky, ovlivněné celosvětovou pandemií covidu-19, se podařilo na UHK úspěšně etablovat projekt MŠMT UNIS. Tento projekt primárně cílí na podporu vrcholových sportovců, kteří se snaží vzájemně skloubit studium a sport na té nejvyšší úrovni. Podpora této duální kariéry je hlavním posláním tohoto celorepublikového snažení. Skrze finanční, materiální a personální podporu vytváří UHK ve spolupráci s UNIS VSC takové podmínky, aby tito sportovci a sportovkyně, pokud možno co největší šanci uspět jak ve svém sportovní snažení, tak v budoucím pracovním životě.

Více o projektu na tomto videu.

Samotný projekt má hned několik podstatných synergií. V jeho důsledku se na UHK obecně zlepšují podmínky pro sport jako takový, rekreačního a amatérského nevyjímaje. Za své si bere též podporu reprezentace UHK v univerzitních ligách jako je fotbal, futsal, florbal, volejbal a další. Zájem o účast studentů v těchto ligách nadále stoupá, stejně tak i podpora fanoušků. Hezkým příkladem byly napínavé zápasy našeho futsalového týmu.

Futsal team

K dosažení stipendia, které může činit až 15 000 Kč měsíčně, je zapotřebí splnit poměrně hodně kritérií. Nicméně již samotným přihlášením se do výběrového řízení dostane sportovec do hledáčku koordinátorů Sport Teamu UHK a tím může být dlouhodobě v obraze v rámci sportovní podpory na UHK. Může si tak zajistit dodatečnou podporu i přes to, že zrovna daném roce nedosáhne na podporu ze samotného projektu.

Přihlášky a informace na této stránce.

Přihlášky je nutné zaslat do 25. 11. 2022.