UHK Aktuálně 3. 12. 2018

Výstava Hradec Králové 1968 - 1969

Na budově A přibylo několik panelů s dobovými fotkami a dokumenty

Na budovu A byla umístěna nová výstava, která představuje město Hradec Králové v období od ledna 1968 do března 1969. Ukazuje město nejen v kritických srpnových dnech, kterým je věnován největší prostor, ale zameřuje se i na vlastní život ve městě, např. oslava 50. výročí existence Československa, a tehdejší kulturu. Prostor je věnován i postoji tehdejší Pedagogické fakulty v Hradci Králové v srpnových dnech, stejně tak aktivitám jejích studentů. Připomenut je také čin Jana Palacha a tryzna uskutečněná v Hradci Králové v den jeho pohřbu 25. 1. 1969, a spontánní oslava hokejového vítěství československých hokejistů nad mužstvem Sovětského svazu v březnu 1969. Spodní panel pak ukazuje nástup normalizace.

Výstavu vytvořil Archiv UHK, Státní okresní archiv Hradec Králové a Muzeum východních Čech v Hradci Králové a měla by být k vidění do konce ledna 2019.