UHK Aktuálně 30. 5. 2019

Vítejte na novém webu UHK!

Jistě uznáte, že starý web UHK už dlouhou dobu přesluhoval. Proto jsme poslední rok a půl spolu s vývojáři z firmy FG Forrest usilovně pracovali na tom, aby vznikl web nový. Dovolte nám krátce představit alespoň ty nejviditelnější změny, které, jak doufáme, povedou k většímu pohodlí všech návštěvníků nových webových stránek.

Vyhledávání na stránkách

Používat funkci "hledat" na starém webu nebylo zrovna ideálním způsobem, jak něco doopravdy najít. Většina z vás jistě v minulosti upřednostnila zadávání klíčových slov do některého internetového vyhledávače. Nový web je v tomto podstatně efektivnější. Jelikož víme, že velkou část hledání tvoří nejrůznější předpisy a formuláře, novou důležitou funkcí je i možnost volby, jestli chcete vyhledávat na webu, nebo přímo v dokumentech, a dále také třídění dle jednotlivých fakult. Vyhledávač na novém webu třídí zobrazené výsledky dle nejvyšší relevance.

Responzivita

Velký problém (nejen) starého webu UHK je přizpůsobení prohlížení na různých platformách. Nový web se vám zobrazí vždy s těmi nejdůležitějšími informacemi nahoře bez ohledu na to, zda si ho prohlížíte na počítači, tabletu nebo telefonu.

Kalendář a aktuality

Novou funkci kalendáře jistě ocení jak studenti, tak i akademici a zaměstnanci UHK. V kalendáři se nyní budou zobrazovat všechny důležité fakultní i celouniverzitní události, přednášky hostů, společenské i sportovní akce a zkrátka vše, co se na UHK v průběhu akademického roku děje. Vedle kalendáře naleznete spoustu aktuálních informací v sekci Aktuálně, která je nově přehlednější a úhlednější. Díky tomu se snadno zorientujete ve všem dění budoucím i minulém.

Jednodušší menu

Starý web spoustu informací skrýval v několika podzáložkách, jejichž procházení stálo uživatele spoustu úsilí a nervů. Nový web je systematičtější a jednodušší. Pokud se vám nebude chtít používat funkci hledání, snadno se dostanete k požadované informaci pomocí několika kliknutí. Omezení položek v menu se ale nepromítá v omezení obsahu – vše potřebné samozřejmě na novém webu najdete, jen vám to zabere podstatně méně času.