UHK Aktuálně 13. 12. 2017

V pořadí čtvrté hokejové derby univerzit ovládl na domácím ledě výběr Univerzity Hradec Králové

Pod dohledem dvou tisícovek diváků a fanoušků, jak z Univerzity Hradec Králové, tak z Univerzity Pardubice, hokejový výběr královéhradecké univerzity už potřetí ovládl dění na ledě, a ve vzájemné bilanci na zápasy tak navýšili domácí v ČPP aréně v Hradci Králové vedení na 3:1.

Derby východočeských univerzit začalo v aréně pod Bílou věží přesně v šest hodin odpoledne pěkně hlasitě, a to když v převaze zastoupení studenti UHK od začátku podporovali univerzitní výběr, který jednoznačně zápasu vévodil a určoval tempo celého utkání. Zástupci UHK tak pro tentokrát udolali pardubické kolegy v poměru 4:1.

„Univerzita Pardubice nám byla důstojným protivníkem, jsem ale moc rád, že pohár zůstává doma v Hradci Králové,“ řekl po zápase rektor Univerzity Hradec Králové prof. Kamil Kuča. Ten zároveň ocenil i snahu a odhodlání pardubických fanoušků, kteří do ČPP arény dorazili.

Díky veliké podpoře královéhradeckých fanoušků do domácí branky proklouzl jen jeden gól, snad i proto byl na straně UHK vyhlášen nejlepším hráčem zápasu golman Daniel Bechný, který s přehledem řešil breaky hostujícího teamu. „Chtěl bych poděkovat taky našim fanouškům za to, že jste byli týmovými partnery našim hráčům,“ ocenil energické a nekončící fandění a skandování rektor Kuča.

Přestože šlo o východočeské univerzitní derby, atmosféra v aréně byla přátelská a to jak mezi hráči, tak zejména mezi fanoušky. Ti všichni se nakonec u příležitosti oficiální afterparty v režii Studentské unie UHK potkali v královéhradeckém klubu Denoche.

Výhra UHK ve 4. derby je veliký závazek a to zejména proto, že příští rok bude muset náš výběr pohár obhájit na ledě v Pardubicích.

Jakub Novák